hokej, dramat, romans, miłość
angielski
jaszczurowa

​Lawrence Finkle, known simply to his die-hard Minnesota Wild fans as Viper, isn’t used to hearing the word no. He lives his whole life just a little on the reckless side. After all, life is just one big game, right? Wrong. When what was supposed to be an innocent bet goes horribly wrong, he’s left to deal with the aftermath—and the guilt. In an effort to make things right the best way he...

Wrong.

When what was supposed to be an innocent bet goes horribly wrong, he’s left to deal with the aftermath—and the guilt. In an effort to make things right the best way he can, he ends up falling for the one person on the planet he never should have.
The old saying goes that two wrongs don’t make a right . . . or do they?

źródło opisu: http://www.bethehemann.com/vipers-heart-duet.html

źródło okładki: http://www.bethehemann.com/vipers-heart-duet.html

rinos | 2017-09-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Fabuła nie zachwyca, do tego przeciętne wykonanie. Mnie nudziła ta książka. Miałam wrażenie, że autorka napisała ją na szybko, byle jak. Szkoda czasu na takie historie, można znaleźć o niebo lepsze.

magpie101 | 2017-07-10
Na półkach: Przeczytane, Sportowcy
Przeczytana: 10 lipca 2017

Viper jest graczem hokeja i przyjacielem Brodyego, ktorego poznalismy w innych ksiazkech autorki. Ma swoje zasady, nie zakochuje sie, nie umawia na randki, a w kuchennej szufladzie gromadzi skrawki z numerami telefonow kobiet, ktore mial na jedna noc. Jedyna osoba, ktora darzy uczuciem jest jego babcia ale to wszystko legnie w gruzach i jego priorytety przestana byc istotne, gdy wydarzy sie wypadek.
Praktycznie do polowy ksiazki nie mialam pojecia kim zacznie sie interesowac Viper, autorka sprytnie wprowadzala mnie w blad wielokrotnie, raz myslalam, ze bedzie to kelnerka z baru, innym razem stawialam na jego terapeutke, jeszcze innym na kolezanke, z ktora przez rok spotykal sie na szybkie numerki. W zyciu bym nie zgadla dla kogo zabije jego serce. Czytalo sie rewelacyjnie, Viper to facet, ktorego od poczatku sie lubi, wiecej nie moge napisac, bo bym za duzo zdradzila, polecam przeczytac!

Ania | 2017-03-04

Muszę przyznać, że książka mnie zaskoczyła. Uwielbiam Vipera, odkąd poznaliśmy go w historii Brody'ego i Kacie. Zupełnie nie spodziewałam się, że w ciele tego luzaka jest tak ogromne serce. Początkowo autorka zaserwowała nam nie lada zagadkę :P kto będzie panią serca V.? Darla? Portland? Myślę, że na pewno każda czytelniczka na początku była zaintrygowana i ciekawa kogo wybierze. Po wypadku chyba już każdy wiedział kto nią będzie. Nie będę zmyślać, że wiedziałam od początku. Owszem byłam zaskoczona i smutna, bo budować coś na gruzach nie jest łatwo i przyjemnie. Bardzo podobało mi się jak autorka poprowadziła tą historię. Nie była przesłodzona tak jak Brody'ego i może dlatego tak bardzo trafiła do mojego serca. Wszystko rozwijało się dosyć powoli i bardzo subtelnie, co totalnie mnie zauroczyło. To jak budowało się ich uczucie i jak z nim walczyli. Życie bywa pełne niespodzianek. Zakochałam się w słodkim Viperze. Jego troskliwość, umiejenosć gotowania i rozśmieszania, uczcucie do...

Joaśka | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 marca 2017

Uczucia to dziwna rzecz.
Nie masz nad nimi absolutnie żadnej kontroli.
Możesz próbować i mówić im w jakim kierunku mają pójść, ale są nieposłusznymi draniami, które nie zawsze słuchają i mają skłonność podążać tam, gdzie im się żywnie podoba, mając gdzieś czas, czy okoliczności... a okoliczności, bohaterów tej książki, umówmy się, że nie były zbyt sprzyjające...a może rzeczywiście, problem była chwila, w której "motyle postanowiły poderwać się do lotu" ?

Jednak, z drugiej strony... Czy istnieją jakiekolwiek ramy czasowe? Zasady?

Czy istnieją terminy, kiedy można, a kiedy powinno się, móc ponownie zakochać, po stracie ukochanego?

Pewnie znaleźliby się i tacy, którzy jednym chórem krzyczeć by chcieli OCZYWIŚCIE!!! Są zasady!!!

Nie wypada zakochać się w żonie zmarłego przyjaciela ani w przyjacielu zmarłego męża!!

I wiecie co??

Krzyczcie sobie do woli!!!

...bo wiem, że tak długo, jak ich serca będą biły, a ciała oddychały, tak długo, nie przestaną za nim tęsknić...a jak...

lulamae | 2017-07-04
Przeczytana: 18 czerwca 2017

"Cement Heart" było moim pierwszym spotkaniem z twórczością Beth Ehemann - może to był błąd, bo bohater tego tomu - Viper - to przyjaciel bohaterów serii " Cranberry Inn" i dostajemy tutaj małe spoilery, ale mi one osobiście w ogóle nie przeszkadzały.

Lawrence Finkle znany także jako Viper gra zawodowo w hokej dla drużyny Minnesota Wild. Jego życie kawalera to hokej i jednonocne kobiety, no ewentualnie przyjaciółka do bzykania, która ma takie samo podejście do seksu jak on - bez zobowiązań.

Viper w drużynie gra m.in. ze swoim najlepszym przyjacielem Mikem. Viper zawsze mówił, że ma Cementowe Serce, ale Mike twierdził, że widzi go z żoną i dzieciakami u jego boku.

Wygodne życie Lawrenca wywraca się do góry nogami, kiedy głupi zakład powoduje nieodwracalną w skutkach tragedię.

Jak żyć z poczuciem winy i z tym ciężarem na barkach? Czy poradzi sobie ze stratą jakiej doznał?

Poniżej SPOILERY!

W sumie to nie wiedziałam czego spodziewać się po tej książce.

Czy kolejne lekkiej...

Ewitka | 2017-07-19
Przeczytana: 01 maja 2017

Vipera poznaliśmy w poprzedniej serii autorki Cranberry Inn, kiedy to wraz z koleżanką Kassie uprawiał niezobowiązujący seks. Przyjaciel z drużyny hokeja Brody'ego zdecydowanie lubi seks, tak więc książka tak też się zaczyna. I przyznam się, że kiedy dotarłam do pewnego momentu książki, nie spodziewałam się, że akcja podąży w całkiem innym kierunku i że książka będzie tak smutna i miejscami melancholijna. Nie wiem, co mogę napisać, żeby nie spojlerować, ale kiedy Viper trafia do rezolutnej pani psycholog, która ma dla niego niezłe wyzwania, a dodatkowo on sam postanawia zaopiekować się żoną swojego zmarłego kolegi i jego dziećmi, ich przyjaźń pięknie ewaluuje, wydaje się wręcz niemożliwe, że to ten sam Viper, który nie przepuści żadnej spódniczce.

Bezimienna | 2018-04-16

Jedna z piękniejszych książek, jakie w życiu czytałam. Niezwykle wzruszająca i smutna na początku, z czasem nie pozwala na brak uśmiechu na twarzy czytelnika.

Josia80 | 2018-08-16
Milena | 2018-07-14