Biżuteria. Historia, projektanci, kolekcje

Wydawnictwo: Buchmann
sztuka, biżuteria
sztuka
Aleksandra Wilk

Inspirujący album zawiera blisko 800 fotografii oraz mnóstwo informacji niezbędnych kolekcjonerom i ciekawych dla amatorów sztucznej biżuterii. W ciągu kilku ostatnich lat powab szkła imitującego drogie kamienie wzrósł niepomiernie, a ceny wykonanych z niego ozdób poszybowały ku niebu. Częstokroć są to małe dzieła sztuki, a w przypadku wielu elementów sztucznej biżuterii kunszt artystów z pewnością równy jest temu, jaki wykazują jubilerzy tworzący ozdoby z kosztownych surowców.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/bizuteria.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/bizuteria.html