Odlot. Odjechany Wszechświat

Wydawnictwo: Dragon
Odlot. Odjechany Wszechświat
Odlot, Kosmos, Wszechświat
Ewa

Odlot to książka prezentująca Wszechświat w sposób przyjazny i zrozumiały dla młodego odbiorcy. Punktem wyjścia jest nasze otoczenie. Stopniowo, kadr po kadrze, oddalając się od otaczającego nas świata i znanych nam przedmiotów, poznajemy wielkość wszechświata i nowe struktury. W książce na każdej planszy znajdziemy coś ciekawego i pobudzającego wyobraźnię dziecka. Publikacja niewątpliwie...

W książce na każdej planszy znajdziemy coś ciekawego i pobudzającego wyobraźnię dziecka. Publikacja niewątpliwie zainspiruje do rozmów o kształt wszechświata i pozwoli wyjaśnić dziecku znaczenie takich terminów jak planeta, gwiazda czy galaktyka.

Zapraszamy do odjechanego Wszechświata.

źródło opisu: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/783

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/783

Ewa | 2016-12-18
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Poniższe recenzja, wzbogacona o zdjęcia ilustracji, ukazała się również na moim blogu Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/dla-dziecka/poczuj-sie-jak-gagarin/

W jaki sposób wytłumaczyć dziecku różnice i zależności pomiędzy planetą, kontynentem, a Wszechświatem, tak by przestały stanowić dla niego wielką niewiadomą?

Czy warto samemu dostarczać informacji, które z czasem naszej pociesze przekażą w szkole nauczyciele?

Po co zawracać głowę kilkulatkowi sprawami UNIWERSUM?

Gdybym znała odpowiedzi na wszystkie pytania, moja wiedza przypominałaby dzban aż po brzegi wypełniony wodą. Ciekawość otaczającego świata, pragnienie poszerzania horyzontów myślowych przestałyby odgrywać znaczenie. Czy wówczas osiągnęłabym status spełnionego człowieka?

Całe szczęście, że jest tyle miejsc, które muszę odkryć, tyle rzeczy, jakich chciałabym dotknąć, zjawisk wartych zrozumienia, ludzi godnych poznania.

Wpajam Nadii, by regularnie poddawała ćwiczeniom szare komórki, by nie spoczywała na...

Klaudia Cebula | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Odlot to wielkoformatowa pozycja, która jest zdecydowanie pozycją atlasowo-albumową. Zawiera jedynie ilustracje opisane wyrazami wskazującymi miejsce jakie przedstawia obrazek.
Ilustracje do książki sporządziła Diana Karpowicz.
Jedyne co podoba mi się w tej książce to okładka. Jest twarda i dopracowana. Ma fajny metaliczny tytuł i zapowiada się naprawdę ciekawie.

W środku już tak ciekawie nie jest. Każda z kart to dwustronicowa ilustracja miejsc, np. mapa Polski, galaktyka, kontynenty i niestety wszystkie te ilustracje pokryte są mrokiem. Kolor jaki dominuje to granat i czerń gdzieniegdzie z domieszką limonki, niebieskiego czy czerwieni. Całość sprawia ogromnie przytłaczające wrażenie.
Nie wiem czy dziecko będzie zachęcone do takich ilustracji w książce. Dzieci to mali odkrywcy a gdy ktoś gasi im światło, to niekoniecznie wprowadza ich do świata sekretów.

Muszkatołowy | 2017-03-14
Przeczytana: 25 lutego 2017

Dla mnie książkę zdyskwalifikowała trzecia czy czwarta strona, na której pokazana jest Polska i kraje ościenne. Niestety Ukraina zamieniona jest miejscem z Białorusią. Fatalny błąd ja na książkę edukacyjną dla dzieci.

Nikola | 2017-04-06