Parafia pw. świętego Bartłomieja w Staszowie w latach 1325-2005. Kalendarium wydarzeń

Wydawnictwo: projekt06
historyczna
agaluc

Książka przedstawia najważniejsze fakty z życia parafii w sposób chronologiczny. Odnoszą się one do budowy, remontów i przeobrażeń architektonicznych kościołów, budynków przykościelnych, cmentarzy, figur i krzyży przydrożnych oraz działalności duszpastersko-liturgicznej poszczególnych proboszczów, prefektów i wikariuszy, a także parafian. Zaznaczona została również kościelna przynależność terytorialna parafii na szczeblu diecezjalnym i dekanalnym. Publikacja zawiera dokumentację zdjęciową obejmującą ponad 200 fotografii. Całość wieńczą spisy proboszczów, dziekanów, prebendarzy, mansjonarzy, wikariuszy, prefektów i księży pochodzących ze Staszowa oraz katechetów świeckich związanych z parafią pw. świętego Bartłomieja w Staszowie. Pozycja ta ma charakter informacyjno-publicystyczny i stanowi poniekąd uzupełnienie i poszerzenie wydanej w 2005 r. książki pt. „Parafia świętego Bartłomieja w Staszowie 1918-2000. Zarys dziejów”. Skierowana jest do wszystkich, którzy interesują się dziejami Staszowa.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie