Crazy

Wydawnictwo: Penguin Books
angielski

Benjamin Lebert introduces himself on the first day at his new school: Hi, I m Benjamin Lebert, I m 16 and a cripple. Just so you know... He is paralysed down his left side, but nevertheless lives his life to the full as a rebellious schoolboy, smoking, drinking, running away, meeting girls and having sex and all the while pondering the meaning of life.

Jean-Louise | 2013-10-20

Ksiażka zapowiadała się fajnie, ale okazała się taka sobie. Nic nadzwyczajnego. Nie wiem, czy moze wciągnąc, mnie troche nudziła, w końcu znudzona nie przeczytałam jej do końca.

sebski | 2016-02-19
Przeczytana: 2002 rok