Miłość, jenoty i inne kłopoty 1

Tłumaczenie: Magda Bielińska
Cykl: Miłość, jenoty i inne kłopoty (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Hime-sama Tanuki no Koizanyou
komiksy
Dejikos

Riku Yamato to przeciętny licealista, który postanawia zdawać na uniwersytet w Kioto. Niestety, rodzice chłopaka ani myślą zgodzić się na taki pomysł. I mają ku temu naprawdę ważny powód... Jak się okazuje rodzina Yamato od ponad dwustu lat związana jest z okoliczną świątynią. Rodowa tradycja nakazuje zaś, aby ich syn połączył się węzłem małżeńskim z potomkinią zamieszkującego w niej bóstwa. Jakież zaskoczenie pojawiło się na twarzy Riku, gdy okazało się, że jego przyszła panna młoda jest... jenotem!
Przygotujcie się na najbardziej zakręconą komedię pomyłek, dziwnych transformacji i uroczych dziewcząt, od czasów „Ranmy 1/2”!

źródło opisu: Studio JG, 2016

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Otori | 2019-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Przeciętna ta manga.
Jasne kreska jest ładna, ale fabuła to banał, który mnie w ogóle nie zaintrygował. Mamy zamkniętego w sobie chłopaka, który kocha się w swojej jedynej przyjaciółce, ale okazuje się, że rodzice znaleźli mu narzeczoną, która-o zgrozo-jest JENOTEM. Oczywiście jest jeszcze jenocia sprawa, taa.
Podsumowując jest słodko, puchato i przyznajmy się ERRO.

Ps.:Oczywiście posiadam świadomość, że do targetu tego dzieła to mi daleko, ale jak się zapoznało to się wypowiedziało.

Anettet | 2018-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2018

Całkiem fajna historia o jenocie, który całkiem dobrze potrafi szkicować.

USAGI mylnypozor | 2018-11-14

Bardzo ładna kreska, ale sama historia jakoś mnie nie wciągnęła. Taki popcornowiec z cyckami dla gimnazjalistów.

książek: 1934
dehira | 2017-03-17

Ładne rysunki, ładnie wydane, treść oklepana. Z jednej strony i tak w mangach szukam najczęściej szybkiej miłej chwilowej rozrywki, a z drugiej strony są tomy, po których chcę wiedzieć co będzie dalej. A ten mnie aż tak nie zaciekawił.
Jedna rzecz, która tak naprawdę bardzo mi się w tym tomiku spodobała to wizja postaci zawsze szczęśliwej i uśmiechniętej. Czyli koleżanka z dzieciństwa bohatera. Jest tak pozytywna, że aż się ciepło na serduchu robi. I lubię rysunki, na których postaci się śmieją tak, że im trzonowce widać :)