Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach

Wydawnictwo: Bosz
8 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Koralina

Halina Poświatowska to jedna z najbardziej znanych i czytanych – obok Wisławy Szymborskiej – polskich poetek. „Ptaku mojego serca… Poświatowska we wspomnieniach i inspiracjach” to wyjątkowa książka poświęcona „Haśce”. Wyjątkowa, ponieważ stworzona przez niezwykłych ludzi – jej autorów: brata poetki Zbigniewa Mygę i spokrewioną z poetką dziennikarkę radiową Kalinę Słomską, oraz wspominających Poświatowską osobistości ze świata kultury i sztuki m.in.: Ernesta Brylla, Adama Zagajewskiego, Annę Marię Jopek, „Muńka” Staszczyka, Hannę Banaszak, Rafała Olbińskiego, Gabrielę Kurylewicz, Teresę Lipowską, Stanisława Sojkę, Ewę Lipską, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Piotra Machalicę i wielu innych.

W pełnych barw, poczucia humoru – a przede wszystkim skarbnicy wiedzy o życiu Haliny Poświatowskiej – opowieściach, wybranych utworach poetyckich czy w osobistej refleksji przywołana została niezwykła atmosfera obecności poetki.

źródło opisu: www.bosz.com.pl

źródło okładki: www.bosz.com.pl

MoznaPrzeczytac | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Halina Poświatowska należy do tych poetek, które niechybnie kształtują moją wrażliwość, moje podejście do poezji oraz sposób odbierania życia i prawideł, które o nim stanowią. To artystka, której twórczość nieustannie mnie naznacza oraz zmusza do spoglądania na to, co codzienne, z zupełnie innej, jakże magicznej i pełnej podziwu, perspektywy. Właśnie z tych względów, z niezmiernego uznania wobec spuścizny poetki, zainteresowałem się "Poświatowską we wspomnieniach i inspiracjach"

Pełna recenzja książki na stronie:

JoannaG | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, Papierowe, 2017