Pixel art. Zwierzęta

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pixel art. Les animaux
9788374208499
Ewa

W pikselowym świecie wszystko jest kwadratowe.
W kwadratowym morzu pływa kwadratowa ryba, kwadratowa biedronka liczy kwadratowe swoje kropki, a kwadratowy tukan poluje na kwadratowego pająka.

Odkryj fantastyczny świat pikseli! Użyj kredek i 1500 kolorowych naklejek!

Seria Pixel Art pomaga dzieciom rozwijać sprawność manualną, wyostrza zmysł obserwacji i poprawia koncentrację.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

ejotek | 2017-10-22
Przeczytana: październik 2017

Co robić z dzieckiem kiedy za oknem wieje, leje i nic nie zapowiada zmiany na lepsze? Jest wiele ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu, ale dziś mam dla Was coś oryginalnego! Zabawa pixelami! I bynajmniej nie mam na myśli powiększania zdjęć :)

Seria Pixel art to cztery różnorodne tematycznie książeczki - dla dziewczynek i chłopców - Księżniczki, Zwierzęta, Pojazdy oraz Piraci. Razem z Siedmiolatką miałyśmy przyjemność przenieść się w świat dwóch pierwszych pozycji. Na czym polega zabawa w pixele? Otóż kwadratowa rzeczywistość ma dla małych odkrywców dwa rodzaje zadań.

Po pierwsze - i w naszym przypadku najważniejsze - naklejanie.
Lewa strona zawiera kształt, który musimy powtórzyć za pomocą kolorowych, kwadratowych naklejek po stronie prawej, gdzie umieszczono jedynie błękitny zarys tegoż kształtu. Naszym zadaniem jest odnaleźć właściwy kolor i stworzyć własny obraz, oczywiście według wzoru. Na górze znajduje się podpowiedź - ile sztuk kwadracików danego koloru...

Na półkach