O zachodzie słońca

Psychoskok
2016-12-30
2016-12-30
poezja Barbara Wrzesińska wiersze tomik poezji o zachodzie słońca Psychoskok

Tylko ten wilk z okładki ładny.
Z wierszami już gorzej, lecą np. tak:
"Trzeba z modą naprzód iść,
na głowie wygolę sobie łyse miejsca,
jeśli nie pasuje coś - to nic,
ale będę seksi i modniejsza!"

Tylko ten wilk z okładki ładny.
Z wierszami już gorzej, lecą np. tak:
"Trzeba z modą naprzód iść,
na głowie wygolę sobie łyse miejsca,
jeśli nie pasuje coś - to nic,
ale będę seksi i modniejsza!"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tomik wierszy Barbary Wrzesińskiej opowiada o codziennym życiu starszej kobiety, która zauważa upływ czasu.

"Za późno zrozumiałam,
że życie pędzi jak samolot,
wczoraj jeszcze ze starości się śmiałam,
dziś czekam na najdalszy odlot"

Opisuje wersami to co widzi wokół siebie i to co ją spotyka:
"Chojny zielone", "Nędza","Uzdrowiciele","Więdnę sama", "Zagubienie".

Do wierszy dołączone są reprodukcje malowanych akrylem obrazów autorki.

Mówiąc szczerze, nie jest to mój ulubiony styl poezji i myślę, że spodoba się osobom, które nie czytają zbyt wiele tego rodzaju literatury.

"Za późno zrozumiałam,
że życie pędzi jak samolot,
wczoraj jeszcze ze starości się śmiałam,
dziś czekam na najdalszy odlot"

Opisuje wersami to co widzi wokół siebie i to co ją spotyka:
"Chojny zielone", "Nędza","Uzdrowiciele","Więdnę sama", "Zagubienie".

Do...

Liryczny, skłaniający do głębszych refleksji tomik poetycki autorstwa Barbary Wrzesińskiej. Autorka operując subiektywnymi odczuciami rozpościera przed Czytelnikami utkany nostalgią i melancholią świat.

Poetycka przestrzeń, do której zaprasza Czytelników Barbara Wrzesińska przepełniona jest emocjami. Poszczególne utwory pozwalają dostrzec piękno natury i ludzkiego wnętrza. Poetka nie idealizuje wizji otaczającej jej rzeczywistości, dlatego zetkniemy się także ze złem, które wielokrotnie staje tuż obok dobra.

Pomimo, iż tomik stanowi harmonijną, przemyślaną całość z powodzeniem, każdy utwór możemy potraktować jako odrębne, skończone i „samowystarczalne” dzieło. Poezja Barbary Wrzesińskiej umożliwi nam zrozumienie zamysłu autorki oraz swobodną interpretację skłaniających do głębszych przemyśleń wierszy.

Plus za pomysł, jednak mnie nie przekonało

Plus za pomysł, jednak mnie nie przekonało

Lubie styl pisania tej autorki ! Opisane jest w ksiazkach wszystko z czym spotykamy sie w zyciu ! Opisane ciekawie , ze nie sposob sie nudzic !

• D: Literatura polska 🇵🇱
  • ► 2017