O zachodzie słońca

Wydawnictwo: Psychoskok
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
Aneta

Tomik Barbary Wrzesińskiej przepełniony jest osobistymi przemyśleniami, nasączony rozmaitymi doznaniami. Bardzo osobiste odczuwanie nie jest skupieniem jedynie na własnych przeżyciach, sporo w tej poezji empatii, kierowanej ku ludziom ważnym, bliskim sercu pisarki. Nie umyka uwadze autorki, że w porządek natury i ludzkiego życia wpisane są zarówno dobro jak i zło. We współczesnym świecie nie...

Bardzo osobiste odczuwanie nie jest skupieniem jedynie na własnych przeżyciach, sporo w tej poezji empatii, kierowanej ku ludziom ważnym, bliskim sercu pisarki. Nie umyka uwadze autorki, że w porządek natury i ludzkiego życia wpisane są zarówno dobro jak i zło. We współczesnym świecie nie brak gry pozorów, lęków, melancholijnej zadumy nad uciekającym czasem, przemijaniem i doznaniem śmierci.

Poezja jest subiektywna także dla samej autorki, więc przegląda się ją jak swego rodzaju autobiografię. Na pierwszy rzut oka nie ma w tych opowieściach nic trudnego, jednak im dłużej czyta się ten sam wiersz, tym większe odnosi się wrażenie, że gdzieś tu został pochowany sens i pojawia się nieodparta pokusa wyciągnięcia go na światło dzienne. Cała kompozycja zdaje się być spójna i harmonijna, jednocześnie każdy wiersz z osobna można traktować, jako całostkę myślową – i to nie byle jaką – emocje można wyczuć już po otwarciu tomiku.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2017-01-17

Liryczny, skłaniający do głębszych refleksji tomik poetycki autorstwa Barbary Wrzesińskiej. Autorka operując subiektywnymi odczuciami rozpościera przed Czytelnikami utkany nostalgią i melancholią świat.

Poetycka przestrzeń, do której zaprasza Czytelników Barbara Wrzesińska przepełniona jest emocjami. Poszczególne utwory pozwalają dostrzec piękno natury i ludzkiego wnętrza. Poetka nie idealizuje wizji otaczającej jej rzeczywistości, dlatego zetkniemy się także ze złem, które wielokrotnie staje tuż obok dobra.

Pomimo, iż tomik stanowi harmonijną, przemyślaną całość z powodzeniem, każdy utwór możemy potraktować jako odrębne, skończone i „samowystarczalne” dzieło. Poezja Barbary Wrzesińskiej umożliwi nam zrozumienie zamysłu autorki oraz swobodną interpretację skłaniających do głębszych przemyśleń wierszy.

ewcia1215 | 2017-01-11