Geneza duszy

Wydawnictwo: Psychoskok
7 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
poradniki
Aneta

Jest to zbiór utworów, w których przedstawione zostały różne sfery rzeczywistości duchowej człowieka. Podczas lektury czytelnik zostaje wtajemniczony w podstawy filozofii życiowej opartej na Nauce Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża, ujętej w ramy Lectorium Rosicrucianum. Dla tych, którzy pasjonują się tematami filozoficznymi może być to okazja poznania nowej, zaskakującej perspektywy...

Podczas lektury czytelnik zostaje wtajemniczony w podstawy filozofii życiowej opartej na Nauce Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża, ujętej w ramy Lectorium Rosicrucianum. Dla tych, którzy pasjonują się tematami filozoficznymi może być to okazja poznania nowej, zaskakującej perspektywy spojrzenia na otaczający świat, natomiast dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z lekturą filozoficzną może być to ciekawy początek fascynacji takim rodzajem literatury. Tomasz Jurgiewicz przedstawia podstawowe tezy swojej postawy względem Rzeczywistości, odwołując się zarówno ściśle do uczuć człowieka, do natury, czy też sfery duchowej i boskiej.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

,,Geneza duszy” Tomasza Jurgiewicza to niezwykła lektura, podczas której czytelnik przenosi się do innego, mistycznego świata, którego mechanizm funkcjonowania stopniowo odkrywa. Autor we ,,Wprowadzeniu” zwraca uwagę na bardzo istotną rzecz, mianowicie na to, że jego ,, fundamentem dającym niezachwianą postawę względem Rzeczywistości jest Nauka Teozofii i Filozofia Złotego Różokrzyża ujęta w ramy Lectorium Rosicrucianum. Obydwie doktryny bardziej się uzupełniają niż wykluczają, jedna jest następstwem drugiej biorąc pod uwagę kontekst historyczny”. Odbiorca książki dostaje więc sygnał, że jest to książka filozoficzna, niezwykła, której czytanie jest równoznaczne z podróżą w głąb niezwykłej rzeczywistości – oderwanej od człowieka a zarazem bardzo mu bliskiej. ,,Geneza duszy” jest to hybrydyczny zbiór, w którym odnaleźć można zarówno utwory odwołujące się do zjawisk dotyczących ściśle człowieka (,,Moc miłości”), natury (,,Ciepłe niebo nocą”, ,,Czar złotej jesieni”, ,,Sen o jeziorze”),...

Michelle | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Dusza – w znaczeniu religijnym w zależności od religii lub wyznania jest bytem materialnym ,lub niematerialnym – śmiertelnym lub nieśmiertelnym.

Dusza (hebr. ‏נֶפֶש‎ /nefesz/, łac. anima, stgr. ψυχή /psyche/) – w filozofii pierwiastek życia, decydujący o tym, że osoba ludzka, zwierzę i roślina są bytami żywymi.

źródło: Wikipedia

Tomasz Jurgiewicz stworzył bardzo interesujące dzieło dotyczące sfer rzeczywistości duchowej człowieka. Krótka, acz napisana w sposób zmuszający do refleksji, zastanowienia się nad życiem i postrzeganiem tego, co otacza każdego z nas, jest niezwykłą podróżą w inny wymiar.

Autor wtajemnicza czytelnika w podstawy filozofii życiowej opartej na Nauce Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża, ujętej w ramy Lectorium Rosicrucianum. Przedstawia swoją postawę wobec Rzeczywistości, odwołując się do uczuć człowieka, natury oraz sfery duchowej i boskiej.

Przyznam szczerze, że spodziewałam się zupełnie inaczej napisanego „poradnika”, prostszego język etc....

Jula | 2017-01-25

Przyznam pozycja niezwykła ponieważ nie sadziłam, że ktoś w taki sposób moze podejść do głębokiej psychologiczno- duchowej tematyki.

Polecam wszystkim, którzy lubią zagłębiać się we własne wnętrze i analizować dotychczasowe przekonania. Zawsze przecież mogą ulec zmianie.