Liderzy

Wydawnictwo: Helion
Motywacja, Lider, Liderzy, Sukces, Biznes, Finanse
biznes, finanse
Sławomir

„Znakomita książka o dyrektorach generalnych, którzy zanotowali rewelacyjne wyniki w inwestowaniu”. Warren Buffett Jakie cechy dyrektora generalnego są najważniejsze? Znakomita komunikacja, umiejętność perspektywicznego myślenia, znajomość świata finansów? A może skuteczne trzymanie w ryzach całego zespołu? Na pewno takie umiejętności są niezbędne w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Jednak...

Warren Buffett

Jakie cechy dyrektora generalnego są najważniejsze? Znakomita komunikacja, umiejętność perspektywicznego myślenia, znajomość świata finansów? A może skuteczne trzymanie w ryzach całego zespołu? Na pewno takie umiejętności są niezbędne w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Jednak kluczem do sukcesu jest coś innego. Błyskotliwość w działaniu. I odwaga, by zmienić utarte schematy i znaleźć własną drogę do celu. Innowatorzy, wizjonerzy, autorzy spektakularnych sukcesów działają na przekór trendom i pociągają za sobą swoich podwładnych. A ich entuzjazm może zdziałać cuda.

William Thorndike, biznesmen i wykładowca, przytacza tu historie ośmiu genialnych menedżerów, którzy odcisnęli własne piętno na wspaniałych firmach, osiągających zdecydowanie ponadprzeciętne wyniki. Tych utalentowanych dyrektorów łączy kilka cech: skupiają się na zyskach z akcji, a nie na dochodach i ogólnym wzroście i mają nieprzeciętne umiejętności gospodarowania kapitałem finansowym i ludzkim. Są także przekonani, że nie okresowe raporty o dochodach, lecz dopływ gotówki do firmy stanowi o jej wartości. Sprawdź, jak wykorzystać ich techniki w swoich poczynaniach. Niech Cię zainspirują i pozwolą Ci odnaleźć Twoją własną ścieżkę w biznesie!

Tom Murphy i Capital Cities Broadcasting
Henry Singleton i Teledyne
Bill Anders i General Dynamics
John Malone i TCI
Katharine Graham i Washington Post Company
Bill Stiritz i Ralston Purina
Dick Smith i General Cinema
Warren Buffett i Berkshire Hathaway

Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz iść pod prąd!

„Osiągnięcie nadzwyczajnych wyników nie jest możliwe, jeśli nie zrobi się czegoś inaczej”.

John Templeton

źródło opisu: http://www.epika.com.pl/liderzy-p-518816.html

źródło okładki: http://www.epika.com.pl/liderzy-p-518816.html

Maks | 2017-05-26
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Książka ciekawa, krótka (250) i lekka w czytaniu o 8 menedżerach, którzy dla porównania z Jackiem Welchem zrobili "lepszy" wynik od Niego.

marcel_ss | 2016-12-23
JoAś | 2017-12-10