Zgłosuj na książki roku 2017
8385491988
Łukasz Kuć

Wśród memuarystyki polskiej z pierwszej połowy XIX wieku przeważają żołnierskie wspomnienia. Mieści się w tym temacie i pamiętnik Ignacego Lubowieckiego. Początkowo zamierzał on zawrzeć w nim historię Polski od czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego do roku 1830. W rzeczywistości powstała praca będąca - co jest nieuniknione - ufryzowanym opisem młodości i lat męskich bohatera. Norbert...

Norbert Kasparek [fragment przedmowy]

źródło opisu: Lubelskie Towarzystwo Naukowe, 1997