Zgłosuj na książki roku 2017

Gmina Cegłów. Przewodnik encyklopedyczny

Wydawnictwo: Gminna Biblioteka Publiczna w Cegłowie
Łukasz Kuć

"Gmina Cegłów. Przewodnik encyklopedyczny" to publikacja wpisująca się w nurt opracowań o charakterze regionalnym. (...) Hasła encyklopedyczne dotyczą m.in. historii i współczesności gminy Cegłów, zabytków kultury materialnej, obiektów użyteczności publicznej, zakładów przemysłowych, przedsiębiorstw, placówek usługowych, instytucji samorządowych, kulturalno-oświatowych, religijnych, stowarzyszeń, klubów sportowych itp. Wiele haseł omawia charakterystyczne dla tego regionu obrzędy, wierzenia, stroje oraz język z typowymi dla tej części Mazowsza cechami gwarowymi.

fragment przedmowy dr. Mariusza Kopra

źródło opisu: Gminna Biblioteka Publiczna w Cegłowie, 2014