Zgłosuj na książki roku 2017

Muzyka jako element wychowania w rozwoju osobowym dziecka z niepełnosprawnością

Wydawnictwo: Maternus Media

Autorki w oparciu o personalistyczną wizję człowieka przedstawiają warunki i potrzeby rozwojowe dzieci z niepełnosprawnością, a następnie omawiają zagadnienie muzyki jako środka oddziaływania, jej walorów terapeutycznych, szczególnie w odniesieniu do dzieci. Istotnym elementem pracy jest próba połączenia zakresów wychowania muzycznego i muzykoterapii poprzez wykazanie zależności pomiędzy wielopłaszczyznowym oddziaływaniem muzyki, a drogą rozwoju osobowego dziecka z niepełnosprawnością. Praca napisana jest przystępnym językiem, a jej dodatkowym walorem są dołączone scenariusze zajęć z dominantą aktywności muzycznej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, których autorem jest dr S. Kisiel, specjalista w zakresie wychowania muzycznego. Książka powinna zainteresować studentów pedagogiki, psychologii, specjalizujących się w pediatrii i rehabilitacji oraz rodziców dzieci z problemami rozwoju.

źródło opisu: Maternus Media 2004

źródło okładki: zdjęcie własne