Sen Henny. Imperium Magów

Wydawnictwo: Psychoskok

Powieść Artura Wellsa pt. „Sen Henny” to kontynuacja pierwszego tomu powieści, wydanego pod tym samym tytułem. Po raz kolejny autor wprowadza nas w świat wielu kultur i plemion, dając tym samym możliwość obcowania z czarodziejami, magami, istotami magicznymi. Tym razem kontynent Henny został owładnięty przez żywioł wojny. Żądny władzy Mores – władca Morawii nie cofnie się absolutnie przed niczym, aby przejąć władzę nad kontynentem. Hrabia Cison, rycerz Czarnego Zakonu wraz z gronem swoich przyjaciół będzie starał się nie dopuścić do zrealizowania zamierzeń okrutnego władcy. Aby tego dokonać potrzebne będzie wielu wyrzeczeń, a także umiejętności, które pozwolą zaangażować w tę wojnę tych, którzy są jej największymi oponentami, a którzy mogą sprawić, że szala zwycięstwa przeważy się na stronę sprawiedliwych. Utwór porusza również problemy uniwersalne – sprawę wszechogarniającej i wszystkiego pozbawiającej wojny, w której śmierć zbiera okrutne żniwo, a szczególności dotyka ludzi bezbronnych.

źródło opisu: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Tylkomagiaslowa | 2016-12-15
Na półkach: Zaczytajmy się

Artur Tołłoczko - tak naprawdę nazywa się autor recenzowanej książki. Skryty pod pseudonimem Artur Wells ma na koncie dwie książki, po jednej pod prawdziwym nazwiskiem, a drugą pod pseudonimem.

Henna przeżywa niezbyt dla siebie dobry okres - jest to czas wojny. Król Mores, który jest czarodziejem - włada już czterema kraina. Łatwo go przejrzeć i rozpoznać, że chce zawładnąć całym kontynentem by stworzyć Imperium.

Teo, który jest Rycerzem Czarnego Zakonu i równocześnie jest Hrabią Cison musi uciekać z Kapory, do rodzinnej ziemi do miejsca, do którego porwano jego siostrę. Lea towarzyszy chłopakowi, oraz Teondaal wraz z bratanicą Izabelą, która jest jednym z przywódców Zakonu Wojowników Cienia.

Teorwen - Książę Elfów jako reprezentant Doliny Kwiatów zostaje w Kaprycji, by wspierać ludzi. Swoje uczucia kieruje do Sofii, która jest córką uwięzionego króla Kaprycji, a Imperator Mores chce ją poślubić.

Czarny zakon musi podjąć decyzję o włączeniu się, lub nie do tej wojny....

Filip Nowak | 2016-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Przeczytawszy pierwszą część byłem zaintrygowany i zachwycony.
Szybko się wciągnąłem w opisany świat Henny i przeczytanie zajęło mi raptem kilka dni.
Druga część trzyma poziom, jest w niej mniej akcji aczkolwiek dalej mnie zachwyca, zapewne dlatego iż Henna uzyskała moją sympatię.
Oby dwie części są raczej skierowane do osób lubiących już ten gatunek literatury tj fantasy.
Nie polecam na pierwszą serię fantasy aczkolwiek dla osób już po krótkim stażu w tym gatunku polecam jak najbardziej, nie pożałujecie.
Uwielbiam książki mniej znane, bardziej wyszukane, czuć w nich pasję a w tej dodatkowo widać wyraźnie potencjał autora.

Krystian Piotrowski | 2017-01-23
Na półkach: Posiadam

Zaliczone mam obydwie części.
Henna idealnie wpasowuje się w moje ramy dobrego fantasy.
Jest dużo zwrotów akcji, bardzo mi się spodobał przedstawiony świat i w książce czeka nas np fajny dodatek listy postaci i mapki świata.
Fabuła się wydaje dość oklepana, a raczej jej główny zarys tzn smoki, elfy czyli dość klasycznie lecz już treść jest dość ciekawa.
Reasumując książka jest dość przyzwoitą pozycją dla miłośników fantasy więc takim osobom ją polecam.

CzasemTakJest | 2017-01-17
Na półkach: Posiadam

Wojna, miłość, cierpienie i przyjaźń, trudne wybory i cudowna atmosfera czarów, elfów, magów i smoków. To właśnie "Sen Henny - imperium magów" - powieść, która zawładnęła moim sercem, aczkolwiek sprawiła mi również nieco problemów.

Kolejna powieść fantasy, kto by pomyślał... Ja namiętna wielbicielka romansów i erotyków zaczytuję się w powieściach fantasy. I na dodatek lubię je coraz bardziej :). Sięgając po "Sen Henny" nie miałam pojęcia o czym to jest. Okładka nic mi nie mówiła, ani szczególnie do mnie nie przemawiała. Taki suprise, jak to mówią, ale... na końcu zrozumiałam przekaz obwoluty i zauważyłam, że ma sens. Początek też mnie nie zainteresował, bo już na pierwszych stronach zobaczyłam długaśną listę krain i postaci z nimi związanymi, a jest ich naprawdę dużo, co mnie w książkach wyjątkowo przeraża. Ale to taki efekt uboczny miłości do literatury.

Udało się jednak wyłonić kilku głównych bohaterów.

LORD GREGORY - to taki mroczny Grey. Z pozoru zimny i mściwy, a w...

fantastyk95 | 2017-01-09

Pierwsza część mocno wpasowała mi się w gust pomimo kilku mankamentów. Druga również trzyma dość wysoki poziom jak na swoją półkę.
Jeśli ktoś gustuje w gatunku fantasy bez problemu powinien odnaleźć się w tej powieści, lecz dla osób które nie przepadają za tym gatunkiem wątpię aby im się spodobało choć kto wie.

| 2017-07-27
Łucja | 2017-10-22