Ostatnia awatara

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
fantastyka, templariusze, rycerze, walka

Armie DOBRA i ZŁA stają do bitwy.

Tomasz z Akwitanii, brat zakonu Templariuszy, wyruszył do Ziemi Świętej z misją walki z Saracenami. Na miejscu okazało się, że wróg zbratał się z samym diabłem, a zakonnikowi przyjdzie poprowadzić legiony aniołów do ostatecznej bitwy.

Anvariel | 2012-05-12
Przeczytana: 12 maja 2012

Ta książka ma duży potencjał. Potencjał ten tkwi głównie w fabule- ciekawej i wciągającej, chociaż momentami niespójnej. Sam potencjał to jednak niestety za mało. Grzech pierwszy autora, o którym wspomniałam już wcześniej, to niespójność fabuły oraz pewnie brak logiki, konsekwencji w opisie świata, jego historii, magii etc. Zdarzało się, że w jednym miejscu książki pisało coś dokładnie przeciwnego niż innym. Kilkukrotnie miałam wrażenie, że bohaterowie odwołują się do rzeczy które przewinęły się już wcześniej, tylko że ja za nic nie mogłam sobie przypomnieć, żeby faktycznie tak było. Grzech drugi: strona pierwsza, która pięknie zdradza nam, jak to się wszystko skończy. Książce o wiele lepiej by zrobiło, gdyby była pisana w czasie teraźniejszym, a nie jako wspomnienie. Grzech trzeci: dobre postaci były płytkie, mało "żywe" oraz mało przekonujące. Sympatię wzbudziła we mnie tylko Julita. Ci źli natomiast byli świetni, to na plus.
Podsumowując, książka niezła, ale troszkę męcząca....

YarpenZirgin | 2013-06-30

„Ostatnia awatara” to dziełko przyzwoite, czerpiące obficie z tradycji, jakimi rządzi się gatunek fantastyczny. Autor przenosi czytelnika do okresu wypraw krzyżowych (co zdecydowanie zaliczam do plusów książki), aby rzucić go w wir przygód, jakie stają się udziałem głównego bohatera – Tomasza z Akwitanii, uchodzącego za wzór wszelkich cnot i wartości kodeksu rycerskiego. Wychowany jako syn potężnego księcia Akwitanii, nawykły do luksusów i zbytku, po śmierci ojca, zmuszony zostaje przez starszego brata, obawiającego się konkurencji w walce o tron, do opuszczenia rodzinnego domu. Będąc zaledwie w wieku młodzieńczym, nie mając się gdzie podziać, wstępuje Tomasz do Zakonu Templariuszy, za murami którego odnajduje schronienie, żyjąc odtąd według jego surowych zasad. Zraniony w czasie walk w obronie Ziemi Świętej, zniewolony przez tamtejszego sułtana, walcząc usilnie w obronie swej wiary, główny bohater niespodziewanie zostaje wysłany na misję, od której powodzenia będzie zależało życie...

RabidBlackDog | 2013-04-04
Przeczytana: 2011 rok

Dlaczego, do diabła, autor musiał tak koncertowo schrzanić dobrze zapowiadającą się, zbudowaną na niezłych pomysłach (może nie zawsze do końca spójnych, czasem obnażających braki w wiedzy historycznej) książkę? Zapowiadało się naprawdę dobrze, myślę sobie, że fantastyka religijna z krucjatami w tle, jak dla mnie świetnie i nagle BAAAAAM, dowiaduję się, że autor troszkę za dużo grał w heroes of might and magic? Smoki? Naprawdę? Tylko po co?
Nie lubię takiego mieszania konwencji. Bardzo interesujący (mimo kilku potknięć) początek, a potem wybija nadmiar gier komputerowych. Szkoda.

| 2011-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2011

Artemida | 2013-09-14

Można ją porównać do niskobudżetowego filmu z kiepskimi efektami spacjalnymi

Danathiel | 2012-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2012

Z tą książką mam nadzwyczajny problem. Niby mnie nie wciągnęła, nie myślałam o Niej przed snem. Niby denerwował mnie główny bohater ale po przeczytaniu czuję pewien niedosyt, taki denerwujący aspekt, że nie podoba mi się zakończenie. Zupełnie czegoś innego się spodziewałam... Jestem świeżo po jej zakończeniu, odłożyłam na półkę i nie mogę uwierzyć, że tak trywialnie kończy się historia głównego bohatera, który był kimś niezwykłym a teraz... To wręcz niepojęte. Pewnie tylko ja mam z tym problem.

Książka ogólnie miła w odbiorze także polecam!

Claire | 2013-04-25
Przeczytana: lipiec 2012

Ta książka nie należała do najlepszych jakie czytałam. Była moją lekturą w wakacje. Nie przemawia do mnie literatura fantasty. W "Ostatniej awatarze" dużo się dzieje. Czasami aż za dużo i można się pogubić. Zakończenie jest szczęśliwe tak dosyć. Czasami zaskakiwały mnie decyzje jakie podejmował główny bohater. W książce przejawiało się dużo postaci często gubiłam się w nich.

sunviva | 2013-02-04
Przeczytana: 2012 rok

muszą być jakieś granice

USAGI | 2015-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Książka zaczęła się bardzo dobrze, tak jak oczekiwałam, mrocznie i krwawo. Później niestety wszystko się zmienia. Do momentu w którym główny bohater wykonuje zadanie dla sułtana, książka jest jeszcze ciekawa, niestety później zmienia się klimat. Tomasz trafia do czegoś w stylu nieba, później walczy niby z szatanem. Niestety walki jest mało, prawie jej nie ma. OK widać czym różnią się tamtejsze anioły od ludzi pod względem charakteru i jak zmienia się człowiek po przeistoczeniu w anioła, ale nie tego oczekiwałam po książce o walecznym templariuszu... Większy nacisk kładziony jest na relacje, choć i same relacje nie są jakoś dogłębnie przedstawione. Taka książka o wszystkim i o niczym o_O

Larom | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017