Adam i Ewa

Wydawnictwo: LTW

Jest to pierwsze wydanie książkowe oparte na edycji odcinkowej zamieszczonej w londyńskim Dzienniku Polskim i Dzienniku Żołnierza . W romansidle, którego akcja rozgrywa się na wileńszczyźnie w 1939 roku, autor ukazał jak system polityczny zabija szczęście wartościowych jednostek.

Sylwia Podgórska | 2010-12-05
Przeczytana: 14 listopada 2010

Niby romansidło, ale w wykonaniu Piaseckiego także ten gatunek literacki potrafi się obronić i zahaczyć w zgrabny sposób o wątek narodowy. :)

Frederik | 2014-04-15
Przeczytana: marzec 2014

Uwielbiam Piaseckiego (Moze z tego powodu, ze tez nie cierpie zaborczej polityki Rosji - dawniej CCCP ale polityka pozostala ta sama). Ksiazka nieco inna w zasadzie dramat milosny, ale jedna z glownych rol odgrywaja w nim Sowiety.

Luetyk | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 09 września 2014

Książka tak jakby nie w stylu Piaseckiego. Początkowo jest to cukierkowe romansidło, dopiero w miarę jak gęstnieje sytuacja polityczna i w końcu wybucha wojna, akcja nabiera tempa. Przede wszystkim świat przestaje być opisywany w wyidealizowany sposób, lecz pojawia się w nim coraz więcej przemocy i zła, co znamy z innych powieści Autora.

Chrisx | 2011-11-12
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 2008 rok

slodki Harlekin moze kogos zainteresuje lecz napewno nie mnie

książek: 1918
Vinga | 2016-11-29