Skalpel

1 647
1 738
The Apprentice
Zombek

Koszmar z przeszłości Jane Rizzoli powraca... Aresztowany przez nią Chirurg - psychopatyczny morderca samotnych kobiet - od roku gnije w celi. Czy na pewno? Czy kraty więziennych okien są dość mocne, by oprzeć się skalpelowi szaleńca? Jane musi zadać sobie te pytania, bo oto staje na miejscu zbrodni, które łudząco przypomina te ze spraw Chirurga. Ale skoro on jest pod stałym nadzorem, to jaki...

Jane musi zadać sobie te pytania, bo oto staje na miejscu zbrodni, które łudząco przypomina te ze spraw Chirurga. Ale skoro on jest pod stałym nadzorem, to jaki szaleniec zdecydował się kontynuować jego dzieło...?

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Olga | 2019-08-31
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 31 sierpnia 2019

Jakiś czas temu "Gazeta Wyborcza" pokusiła się o wydanie kompletu thrillerów amerykańskiej pani doktor, internistki z wykształcenia. Należy je czytać według ułożenia gazety, ponieważ są połączone treściowo i np. "Skalpel" zawiera wiele wyjaśnionych wątków z dwóch poprzednich części.
Powieść czyta się szybko, to taka typowa rozrywka na lato. Nieco ją kartkowałam, ponieważ nudziły mnie szczegółowe opisy procedur medycznych czy działania leków albo ich składu chemicznego. Na pewno jednak zainteresuje to lekarzy-amatorów :) Nie przepadam również za drastycznymi opisami okaleczeń, a tego p. Gerritsen nam nie szczędzi. Moim zdaniem, fabuła kończy się zbyt szybko, trochę byle jak. Najpierw autorka przez 270 stron buduje napięcie między główną bohaterką - policjantką Jane Rizzoli, a potem na jednej stronie szast-prast i po rozwiązaniu. Takie 3+.

Sandra | 2019-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2019

Drugi tom z serii o detektyw Rizzoli i muszę powiedzieć, ze bardzo udany. Miejscami mialam wrażenie, ze historia jest trochę naciągana, ale koniec końców to dość wciągający kryminał i te drobne odstępstwa w niczym nie przeszkadzają przyjemności czytania.

drake | 2019-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Tess Gerritsen pisze w taki sposób, że nie sposób odłożyć książkę. Historia Jane Rizzoli i jej przeciwnika Chirurga wciąga na całego. Morderstwa, krew, rozmyślania policjantów oraz wyznania sprawcy. Wszystko to podane w sposób lekki i przystępny. Warto zapakować tę pozycję na urlop lub zapomnieć się w niej przy potrzebie odetchnięcia od codzienności.

Seduce | 2019-08-08
Przeczytana: 23 lipca 2019

#14

SkazanaNa Książki | 2019-08-02
Przeczytana: sierpień 2019

Spiderdog86 | 2019-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2019

Ciężko napisać coś odkrywczego o tej książce. Jest tak samo dobra jak pierwszy tom, a nawet lepsza. Aż ciężko uwierzyć, że Jane Rizzoli na początku jako bohaterka pomocnicza była taka irytująca,a tutaj staje się protagonistką, którą można lubić. Mam wrażenie, że autorka nie planowała czynić jej główną bohaterką serii (wydaje mi się,że miał nią być Thomas Moore), ale gdzieś w trakcie pisania uznała, że wojownicza pani detektyw będzie nadawała się lepiej. I w sumie nie mam pretensji,bo bardzo ją lubię :)

Damian | 2019-07-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga, po Chirurgu, książka wprowadza na scenę gwałciciela, który napada na pary, wiąże mężczyznę i na jego oczach „zdobywa” żonę. Mąż następnie zostaje zamordowany, a żona uprowadzona, by odnaleźć się jakiś czas później, niestety, w charakterze zwłok.
Gerritsen ma dobre pióro. Umiejętnie stopniuje napięcie i zwroty akcji. Pisze ze znajomością mechanizmów, ale bez zarzucania człowieka masą technicznych szczegółów. Nie ustrzega się błędów. Czasem wyraźnie widać, gdzie prowadzi akcja, czasem bohaterom brakuje głębi, ale można na to wszystko przymknąć oko i cieszyć się niezłą lekturą.

gazelopka | 2019-07-14

Genialna kontynuacja Chirurga!

Gosia | 2019-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Druga część cyklu Rizooli&Isles, która pozwala nam na poznanie Pani Patolog Maury Isles. Pierwszą z bohaterek Jane Rizzoli mieliśmy już okazję spotkać przy okazji czytania książki „Chirurg”, która rozpoczyna tą genialną serię.
Jane po upłynięciu roku od prowadzonej przez nią sprawy, która zdecydowanie odcisnęła piętno na jej życiu, zostaje wezwana do sprawy morderstwa, która drobnymi detalami przypomina tę traumatyczną sprawę Chirurga, k™órą prowadziła przed rokiem. Świadomość, że jest on za kratami nie pozwala jednak rzucać na niego podejrzeń.
Skomplikowana i zagmatwana sprawa powtarzających się morderstw dokonywanych na parach małżeńskich okazuje się trudniejsza niż mogłoby się wydawać. Szczególnie, gdy zaczynają się nią interesować federalni, a konkretnie agent Gabriel Dean.
Początkowo współpraca tych dwojga w ogóle się nie układa, szczególnie że nie darzą się zaufaniem, które w przypadku prowadzenia sprawy o morderstwo wydaje się być podstawą.
Interesująca, z wieloma...

Kinga | 2019-05-05
Przeczytana: 05 maja 2019

Mimo szczerej niechęci do detektyw Rizzoli uważam, że książka jest mocno wciągająca i ciekawa.
A i nadzieja na powrót Moore'a wciąż żywa :)