Miłość odmieniana przez przypadki

Wydawnictwo: Wioletta Klinicka

Czytanie tej książki sprawiło mi wiele przyjemności. Mimo że autorka na wstępie podkreśliła fikcyjność bohaterów i poszczególnych zdarzeń, świat przedstawiony w książce wydaje się być bardzo rzeczywisty, a to dlatego, że rzecz dzieje się tu i teraz, we współczesnych i jakże realnych czasach. „Miłość odmieniana przez przypadki” to świetna propozycja dla kobiet, które chciałyby spełnić swoje...

„Miłość odmieniana przez przypadki” to świetna propozycja dla kobiet, które chciałyby spełnić swoje pragnienia, ale brakuje im odwagi; mają potrzeby, a nie potrafią mówić o nich otwarcie.
Bierzmy przykład z głównej bohaterki, która jest otwarta, bezpruderyjna, dążąca do zaspokojenia własnych potrzeb, bo chce być zwyczajnie szczęśliwa.

To książka przepojona emocjami i uczuciami współczesnej kobiety, która otwarcie wyraża swoje pragnienia i szuka miłości w Sieci.

Gdybym nie znała autorki, pomyślałabym zapewne, że to nie pierwsza, a kolejna wydana przez nią powieść. A to dlatego, że czytając ją, odnosi się wrażenie pewnej dojrzałości i pewności.

Czytając ostatni rozdział, czułam pewien niedosyt. Mam wrażenie, że jest to dopiero początek tego, co ma się dopiero zdarzyć, dlatego czekam z niecierpliwością na dalsze losy bohaterów.
Elżbieta Dziubińska - Dyrektor MBP w Morągu

Do przeczytania książki „Miłość odmieniana przez przypadki” zabierałam się długo, bo niby romans, a ja nie wiem, czy takie właściwie lubię… Poza tym od dwudziestu lat jestem stateczną mężatką – czy wypada przyprawiać serce o szybsze bicie?

Otworzyłam zatem książkę i… przepadłam! Przeczytałam jednym tchem od deski do deski!

Książce daleko do romansów, z czasów harlequinów, które postrzegam jako romansidła i których szczerze nie znoszę.

O czym zatem opowiada?

To współczesna historia dojrzałej singielki, która chce kochać i być kochaną, czyli ma pragnienia niezmienne od wieków. Ale we współczesnej historii rycerza na białym koniu zastępują internetowe portale randkowe, na których poznają się przedstawiciele różnych płci, by nawiązać wirtualny romans. Wydawać by się mogło, że to chłodne i bezpłciowe kontakty, a jednak…! Są również pełne ekstazy i uniesień. Bo „Miłość odmieniana przez przypadki”, choć mówi o odwiecznych i pierwotnych żądzach, jest do bólu współczesna. Ponadczasowo wzrusza, dotyka serca i potęguje odwieczne marzenie miłości do końca dni.
Więcej nie powiem, musicie przeczytać sami! Ja już czekam z drżeniem na kolejne boskie publikacje Wiolki!
Joanna Suchocka
Kreatorka Kobiecych Wydarzeń

Autorka wprowadza nas również w świat pragnień. Dotyka tematów, na myśl o których wiele z nas czerwieni się ukradkiem. Zabiera w podroż w głąb siebie, do wewnętrznych ciemni, gdzie skrywamy nasze grzeszne myśli. Tak jak bohaterka jesteśmy wewnętrznie rozdarte; tak jak ona balansujemy między jej osobistym niebem a piekłem, między niewinnością a pożądaniem żywiołami, które nami targają.

Przygoda, ciekawość, seksualność online. Nowa epoka wirtualnych miłości. Miłości odmierzanej tęsknotą wskazówek zegara. Po zalogowaniu się do Sieci przebywamy w niewidzialnym katalogu.
Dajemy sobie i innym pozwolenie (a może szansę?) na przeżycie czegoś, za czym tęsknimy: miłość, przyjaźń, a może…
Jolanta Stankiewicz
malarka
Więcej opini, fragmenty, dermowy e-book "nagie myśli" i inna twórczość autorki,zakup na stronie: www.miloscodmienianaprzezprzypadki.pl
i allergo

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www.miloscodmienianaprzezprzypadki.pl

Rudaczyta | 2017-02-13

Pozwoliłam treści tej książki wybrzmieć przez kilka dni w mojej głowie. Bo o miłości trzeba mówić rozważnie i nie rzucać słów na wiatr. Pierwszym wnioskiem, który wyłonił się z odmętów mojej świadomości było: "kobieta to bardzo skomplikowane stworzenie". Później stwierdziłam, że nie mogę wygłaszać takich mądrości życiowych, bo nie jestem osobą kompetentną, nie mam niezbędnej wiedzy, która upoważniałaby mnie do wygłaszania osądów z dziedziny psychologii. Ale chwilę później stwierdziłam: a po co mi wiedza, po co podstawy merytoryczne – przecież ja właśnie jestem kobietą! To wystarczy, aby moc wypowiedzieć się o naturze kobiet, a przynajmniej o mojej własnej naturze. I podtrzymuję moje pierwotne stanowisko – kobiety to bardzo, ale to bardzo skomplikowane stworzenia.

Główna bohaterką powieści Miłość odmieniana przez przypadki jest Wioletta. Kobieta, która kocha, kochała, będzie kochać całą sobą, całym sercem duszą i umysłem. Kobieta wrażliwa, delikatna, a jednocześnie bardzo...

Przyjemnepl | 2016-12-13

„Nie lubię pustki, którą wypełnić może tylko twój śmiech. Nie lubię tej ciszy, którą wypełnić może tylko twój głos. Nie lubię tej zimnej kołdry, którą ogrzać może tylko ciepło twojego ciała. Nie lubię siebie za to, że nie możesz obdarzyć mnie miłością doskonałą.”

Nie wiem czy coś więcej trzeba dodawać do tego cytatu, aby opisać książkę, ale myślę, że nie byłabym sobą gdybym nie napisała coś więcej.

Jedne książki szukam sama inne wpadają w moje ręce przez przypadek. Autorkę poznałam przypadkiem przez internet i tak trafiła do mnie ona od samej autorki. Z czego na wstępie chciałam podziękować Wiolletcie. Przeniosła mnie w świat rzeczywisty, świat który jest naprawdę. Żadne mylne wyobrażenie i bujanie w obłokach o księciu z bajki, który przyjeżdża najdroższym autem i zabiera nas do świata niespełnionych fantazji i iluzji.

Singielek na całym świecie jest bardzo dużo. Jedne z mniejszym, drugie z większym bagażem doświadczeń. Wioletta pomimo swoich czterdziestu lat jest kobietą pełną...

Zaczytana_eM | 2017-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Fragment recenzji pochodzi z bloga zaczytanaem.blogspot.com

Należę do Ciebie – wyszeptała,
gdy właśnie odchodził.

Autorze, kim żeś?

Wioletta Klinicka, jak możemy przeczytać w notce biograficznej, to przede wszystkim kobieta czynu. Z wykształcenia historyk i pedagog, z zamiłowania – pisarka, z zawodu – Trenerka Integracji Personalnej i publicystka.

Otwarta na ludzi, otwarta na przygody, nie marnuje czasu na bierne czekanie. Jak mówi: „Kocham mężczyzn i nie wyobrażam sobie bez nich istnienia. (…) Uwielbiam słowo „pożądanie”. W życiu pożądam dla siebie wszystkiego, co najlepsze, ponieważ jestem warta i głodna niekonwencjonalnego życia każdego dnia”.

5 grudnia 2016 roku wydała książkę. Książkę, która złamała mi serce na pół i przeorała mózg.

Przypadek? Nie sądzę

Gdy dostałam tę książkę, nie sięgnęłam po nią od razu. Musiała poczekać na swoją kolej. Gdy wreszcie zaczęłam ją czytać, po kilkunastu stronach zgrzytałam zębami. Miałam ochotę przerwać i nigdy więcej do niej nie...

Anna | 2017-02-25
Przeczytana: 20 lutego 2017

Książka Wiolety Klinickiej jest swoistą analizą pokręconej,kobiecej osobowości. Jesteśmy tak zawiłe ,że czasami same siebie nie rozumiemy. Ale wszystkie, zdecydowanie wszystkie pragniemy ,miłości. Żadna z nas nie chce być kompletnie sama. Przemyślenia, rozważania, zadawane pytania i szukanie na nie odpowiedzi...Miłość odmieniana przez przypadki jest książką godną polecenia! Warto aby każda kobieta ją przeczytała!

tree | 2017-07-29
znajoma999 | 2017-03-10