Incydent na Wzgórzu 192

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Incident on Hill 192
literatura faktu
Evik

Incydent na Wzgórzu 192 wydarzył się naprawdę. 18.XI.1966 roku patrol amerykański w Wietnamie Południowym uprowadził, zgwałcił i zamordował młodą, wietnamską dziewczynę. Tylko jeden z żołnierzy patrolu nie brał w tym udziału i on to - mimo oporów przełożonych - ujawnił zbrodnię. Treścią tej wstrząsającej książki jest właśnie relacja uczestnika patrolu spisanego przez znanego dziennikarza...

Treścią tej wstrząsającej książki jest właśnie relacja uczestnika patrolu spisanego przez znanego dziennikarza amerykańskiego Daniela Langa. Beznamiętny ton opowieści jeszcze bardziej podkreśla zbrodniczość tej agresywnej wojny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Skan

Alcatraz | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

„Porwanie. Gwałt. Morderstwo” – trzy słowa stanowiące treść tej niewielkiej, ale zapadającej w pamięć książki.
Na Wzgórzu 192 w Wietnamie pięciu amerykańskich żołnierzy zadecydowało o losie młodej wietnamskiej dziewczyny. Czy wskazane w pierwszym zdaniu zbrodnie dotyczyły wszystkich członków patrolu?

(Na kanwie książki powstał film „Ofiary wojny” w reżyserii Briana De Palmy z Michaelem J. Foxem i Seanem Pennem)

wasili | 2017-08-20
marta_per | 2016-12-21