Latający Smerf

Wydawnictwo: Egmont Polska
Les schtroumpfs:L'aéroschtroumpf
komiksy
Łukasz

źródło okładki: https://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/smerfy/14/okladka-450.jpg

Wkp | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

„Smerfy” tworzone przez kontynuatorów Peyo (wśród których nie zabrakło także jego syna) nie były może tym samym, co komiksy jego autorstwa, nie mniej nadal dostarczały dużo dobrej zabawy. Teraz jednak znów mamy okazję przeczytać dawne komiksy oryginalnego twórcy, a pięć zebranych tu opowieści dostarcza kilku chwil przyjemnej, niezobowiązującej rozrywki z morałem. Jest humor, są przygody, jest także baśniowy klimat, ale przede wszystkim są one – Smerfy, które zachowały swoje charaktery.

I są też rysunki. Klasyczne, cartoonowe, znakomite. Na tym polu nowe komiksy nic się nie zmieniły. Nie poszły drogą filmów kinowych, nie szukały uwspółcześnienia, nawet ich kolor pozostał tradycyjny, tak samo jak metody wykonania, ale to właśnie Peyo robił to najlepiej. Dla oczu to wielka przyjemność, trącająca sentymentalną nutę w sercach czytelników na Smerfach wychowanych i intrygująca nowych odbiorców.

Dlatego też polecam gorąco. „Smerfy” tradycyjnie nie zawodzą. A na przyszłość pozostaje mieć...

Northman | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Klasyka dzieciństwa w formie komiksu! :)

Któż nie pamięta tej bajki? Nie sposób jej nie znać :) Mamy ją teraz, w formie wznowienia, dostępną jako komiks. I aż się człowiekowi gęba śmieje na widok tych niebieskich postaci w białych czapeczkach, gonionych przez Gargamela i Klakiera :) No nie da się nie uśmiechnąć!

Oprócz "Latającego smerfa" mamy na 48 stronach jeszcze 4 historyjki: "Łakomstwo smerfów", "Smerf w masce", "Szczeniak u smerfów", " Żarty Smerfa Zgrywusa". A co jest ich treścią? Smerfy zmienione w kamień, perypetie ze szczeniakiem, wybuchające bomby Zgrywusa... :) Klasyka, po prostu klasyka :) Okazuje się, że mimo ponad trzydziestu lat na karku nasi niebiescy przyjaciele mogą sprawić człowiekowi taką samą frajdę jak kiedy miał kilka zaledwie lat.

Sam komiks - bez zarzutu. Klasyczne rysunki Peyo, ładna kreska, zgrabnie opowiedziane historie. Nic dodać, nic ująć. Nic tylko poświęcić kilka chwil na małą retrospekcję do czasów dzieciństwa.

Polecam!

Dziękuję Egmont Polska...

eR_ | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Smerf każdy zna. Kiedy Peyo kilkadziesiąt lat temu wymyślił te niebieskie stworki, pewnie nie spodziewał się takiej popularności. Serial animowany od lat bawi kolejne pokolenia małych telewidzów, w tym mnie. Nie tak dawno powstały kinowe wersje przygód tych niebieskich stworków. Komiksowe perypetie również zasługują na nasze uznanie.

Latający smerf to zbiór krótkich historyjek w których poznamy nowy wynalazek jakim jest samolot. W kolejnej Gargamel tworzy pyszne ciasto od którego nasze ludziki kamienieją. A także poznamy pewnego szczeniaka z tajemniczym amuletem...

Oczywiście złowrogi czarnoksiężnik wymyśla coraz to nowe sposoby złowienia Smerfów. Nieważne czy ich koniec ma nastąpić w gulaszu, czy w urządzeniu do przetopu na złoto. Zgrywus ze swoimi"prezentami" sprawi, że nasi przyjaciele, postanawiają oduczyć go tych niesmacznych żartów.

Świetnie narysowane. Przezabawne przygody dla każdego. Dzieckiem jest się w każdym wieku, czyż nie? Kilkadziesiąt lat minęło, a książeczki...

AnnaSikorska | 2017-05-09

Smerfy to jedne z komiksowych postaci znane kilku pokoleniom miłośników opowieści o małych, niebieskich stworkach wykreowanych rzez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda znanego jako Peyo. Smerfy szybko stały się bohaterami filmów oraz serialu animowanego, a popularność postaci sprawiła, że po śmierci artysty jego syn, Thierry Culliford, przy współpracy z artystami tworzy kolejne historie. To właśnie wielkie zainteresowanie sprawia, że co jakiś czas do miłośników Smerfów trafiają nie tylko gadżety, ale i nowe odsłony przygód.
Album „Latający Smerf i cztery inne opowieści” to zbiór pięciu przygód. W pierwszej zostajemy świadkami wtargnięcia techniki w życie Smerfów. Latająca maszyna zachwyci wielu mieszkańców wioski, ale też znajdą się tacy, którym hałas i robiony przez nią bałagan nie przypadnie do gustu. W przygodzie nie zabraknie Gargamela, który również stworzy niesamowitą maszynę pozwalającą mu ścigać Latającego Smerfa.
Ponad to w kolejnych opowieściach dowiemy...

Amarisa | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

"Cieszę się, że dzieciaki w dzisiejszych czasach również mają szansę poznać smerfy i towarzyszyć im w ich przygodach. Dlatego też jeśli wasze dzieci jeszcze ich nie znają, dajcie im czym prędzej nadrobić zaległości kupując ten komiks. A jeśli już zdążyły polubić się z tymi małymi, niebieskimi istotkami, to tym bardziej „Latający smerf” powinien trafić do ich rąk."

Cała recenzja na moim blogu:

testolandia | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 15 lutego 2017

"Latający Smerf" to kolejny tom przygód sympatycznych Smerfów autorstwa słynnego rysownika i scenarzysty Peyo. Tym razem album składa się nie z jednej opowieści, ale aż z 5 krótkich komiksowych historyjek.

Pierwsza z nich "Latający Smerf" opowiada o spełnionym marzeniu o lataniu. Powstaje Smerfolot. Wszyscy są zachwyceni. No może oprócz Smerfetki, której kwiaty, pranie oraz komin ucierpiały podczas podniebnych akrobacji. Kiedy jednak Smerfetka zostaje schwytana przez Gargamela, Latający Smerf bez wahania rusza swoim samolotem na pomoc. Zapowiada się bitwa między Smerfolotem , a maszyną latającą skonstruowaną przez złego czarownika. Kto zostanie zwycięzcą?

Kolejna opowieść "Łakomstwo Smerfów" przestrzega przed spożywaniem jedzenia niewiadomego pochodzenia. Można nie tylko się pochorować, ale wręcz (jeśli palce macza Gargamel) zamienić się w kamień. Smerfy chyba po raz pierwszy powinny posłuchać Ważniaka :).

"Smerf w masce" terroryzuje wioskę Smerfów rzucając tartami w swoich...

(...) „Latający Smerf” pierwotnie ukazał się w 1990 roku i w ramach całego cyklu nosi numer czternaście. Komiks zawiera pięć krótkich, ośmiostronicowych, fabuł, które nie tworzą jednej wspólnej opowieści. Każda z nich jest samoistna i niezależna. W czterech pojawia się jednak Gargamel, którego podstępne działania sprowadzają się do tego, co zawsze: w końcu wyłapać wszystkie Smerfy i przyrządzić z nich jakieś smakowite dane. W tytułowej historii Latający Smerf wespół z Pracusiem konstruują samolot. Dzięki niemu pilot sprawnie wybawia Smerfetkę z opresji (czytaj: z łapsk czarodzieja). Jednak okazuje się, że on także zbudował machinę latającą. I nad wioską Smerfów ma miejsce podniebna bitwa, której wynik jest, oczywiście, z góry przesądzony.

W kolejnych opowieściach Gargamel podejmuje dalsze próby schwytania podopiecznych Papy Smerfa. Nawet mu się udaje, ale tylko dlatego, że wszystkie skrzaty, to wielkie łakomczuchy. Na szczęście Papa i jego magiczne eliksiry zawsze w odwodzie....

majonezik | 2017-06-17
superhero | 2017-04-11