Opowiadania o Bożym Narodzeniu

Wydawnictwo: JEDNOŚĆ dla dzieci
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historie biblijne
Alicja

Dziesięć oryginalnie przedstawionych historyjek na święta Bożego Narodzenia, opowiedzianych lekko i z humorem. Każdą z historyjek można przeczytać w pięć minut, jednak ich mądrość pozostanie z Czytelnikiem przez całe święta Bożego Narodzenia, a może jeszcze dłużej... Maryja i Anioł * Sen Józefa * Podróż do Betlejem * Brak miejsc w gospodzie * Aniołowie * Pastuszek * Król Herod i Trzej Mędrcy * Sen-ostrzeżenie * Ocalenie Dzieciątka * Pierwsza choinka

Odbiorcy:
– dzieci, które poznawać będą historie spisane na kartach Pisma Świętego;
– rodzice i dziadkowie, którzy chcą, by ich dzieci i wnuki rozumiały istotę Bożego Narodzenia.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– w zupełnie wyjątkowy sposób, lekko i z humorem opowiada dzieciom biblijne historie związane z Bożym Narodzeniem;
– jej nietuzinkowe, piękne ilustracje przemawiają do wyobraźni małych czytelników;
– to doskonała propozycja dla dzieci i ich rodziców, to zaproszenie do wspólnego przeżywania Bożego Narodzenia.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2986

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2986

O tym jak bardzo lubię Święta Bożego Narodzenia mogłabym opowiadać bez końca. Nie raz zresztą już Wam o tym pisałam. Ale wicie co jest najfajniejsze w tym wszystkim? Że bardzo skutecznie potrafię zarazić tą moją miłością wszystkich w moim otoczeniu. I tak nasze przygotowania do świąt upływają w bardzo fajnej atmosferze. Alicja chętnie pomaga mi w drobnych domowych czynnościach, ozdabia mieszkanie, czyta opowiadania świąteczne itd. Mój mąż nie patrzy na mnie bykiem, gdy robię kolejną listę zakupów. A nasz najmłodszy członek rodziny bardzo entuzjastycznie podchodzi do wszelkich nowości w jej otoczeniu. Jej uśmiech na widok ozdób i zapachów rozchodzących się po całym domu mówi sam za siebie. Oj tak... Dla takich chwil warto się trochę potrudzić ;)

Poza samymi świętami Bożego Narodzenia uwielbiam ten czas oczekiwania na nie. To, gdy wszyscy planujemy wielkie niespodzianki, ustalamy menu i staramy się, by wszystko w naszym otoczeniu mówiło nam o tym jak ważny dzień wkrótce nadejdzie....

Alicja | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Rok temu dostałam tą książkę od świętego Mikołaja i zawsze chciałam ją przeczytać, ale jakoś nie było okazji. Nareszcie miałam na nią czas i bardzo się z tego cieszę. Gdy już zacznie się ją czytać, to nie można się od niej oderwać. Przypomina nam ona o Świętach Bożego Narodzenia i daje nam do zrozumienia jak bardzo są one ważne. Najbardziej zdziwiło mnie to, że każde opowiadanie było opisane przez kogoś innego. Raz narratorem było na przykład drzewo, innym razem zwierzę lub człowiek. To sprawiło, że książka jest opowiedziana za każdym razem z innego punktu widzenia. Według mnie dzięki temu jest ciekawsza. Podobało mi się to. W tej lekturze są piękne ilustracje. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Polecam.

Na półkach