Nauczyciel pożądania

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

David Kepesh, inteligentny i uczuciowy student college&apos,u, stara się podążać szlakiem ku rozkoszy przez świat zmysłowych pokus, tytułując się największym rozpustnikiem wśród studentów i najwybitniejszym umysłem wśród rozpustników . Bohater nawet nie podejrzewa, jak prorocze i przeklęte stanie się dla niego w przyszłości to życiowe motto.

Wojciech Gołębiewski | 2014-03-22
Przeczytana: 22 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trudno ustalić, która książka Rotha jest najgorsza, bo nawet na takie wyróżnienie trzeba czymś się zasłużyć. Jak zawsze: prostactwo, całkowity brak finezji i fantazji. DNO!! Jedynym wytłumaczeniem wzięcia przeze mnie czegoś takiego do ręki jest bardzo skromny wybór książek polskojęzycznych w torontańskiej bibliotece. Na swoje usprawiedliwienie podaję, że zrezygnowałem z dalszej lektury, mniej więcej, w połowie.

nellanna | 2014-05-16

Tytuł więcej obiecuje niż treść spełnia. Taka sobie powieść, niczym szczególnym mnie nie ujęła a tymczasem wielu chciałoby tego pisarza uczynić laureatem nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Chyba nie za całokształt, raczej wybrane powieści, jak "Kompleks Portnoya" czy opowiadanie "Pierś"...

Adam Mosiejczuk | 2016-05-06
la_double_vie | 2015-07-26