Splątane myśli

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja

„Splątane myśli” to najnowsza propozycja Haliny Urban na Nowy Rok. Czwarty tomik poetki z Warzyc, jest pełen pytań o siebie i świat. Przemijanie, walka z czasem, tęsknota za blaskiem jedwabnych sukien to tematy ciągle dla niej ważne. Wyraża w nich kobiece lęki i obawy.

Grazia_czytaninka_ | 2016-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Splątane myśli autorstwa Haliny Urban to tomik poezji zawierający mnóstwo pytań o świat i o siebie. Autorka porusza takie wartości jak przemijanie, tęsknota za rodzinnym domem czy też walka z czasem.

Zapewne każdy z Was niejednokrotnie zadawał wiele pytań, na które nie otrzymał odpowiedzi. Zostawało nam gdybanie: po co? czemu? dlaczego? I choć bardzo pragnęliśmy poznać odpowiedzi na nasze pytania, nie było to możliwe.

Życie ludzkie bywa zaskakująco kruche, nigdy nie wiemy który dzień będzie tym ostatnim. Kiedy odchodzą bliscy nasze serca cierpią, w głowie rodzi się mnóstwo pytań. W wierszu zatytułowanym Nie śpię widać smutek i cierpienie po odejściu ojca autorki. Pojawiają się przemyślenia, iż życie ojca było zbyt krótkie, nie mógł się nacieszyć ojcostwem. A zatem możemy wywnioskować z tego, iż życie autorki pozbawione ojca, który zbyt wcześnie znalazł się po drugiej stronie świata, było w pewnym sensie "puste". Czasem ludzie potrzebują czasu, by móc zrozumieć, jak ważne jest...

Na półkach