Liliowy staw

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Zostaliśmy ukształtowani przez jeden wieczór na łyżwach... Tak uważa Elizabeth Johnson, która opowiada tę historię. Historię kilkunastu lat z jej życia. Burzliwego, pełnego zaskakujących zwrotów. Choć najpierw coś dziwnego spotkało jej matkę. Jeżdżącą tak cudownie na łyzwach, ku uciesze wszystkich mieszkańców tej wyspiarskiej osady w Maine.

Renia_Z | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, Inni autorzy, 2011
Przeczytana: 04 lipca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Po opisie na okładce spodziewałam się zupełnie czegoś innego.

‘Urzekająca opowieść’ jest dla mnie trwożna.
‘Wkraczanie w dorosłość’ jest zilustrowane jakby bohaterka cierpiała na klasyczny syndrom dziecka alkoholika, któremu nigdy nie będzie dane mentalnie dojrzeć, dorosnąć. W świecie własnego jestestwa porusza się jak dziecko we mgle.

‘Zostaliśmy ukształtowani przez jeden wieczór na łyżwach’. Nie. Zostali ukształtowani dużo wcześniej. Jeden wieczór na łyżwach był bardzo ważnym i poważnym przełomem, ale tylko przełomem. Bohaterka opisuje świat jakby była niepełnosprawna emocjonalnie. Widzi życie takim jakim chce; takim jakim jej wpojono przed ‘wieczorem na łyżwach’; zapada się w życiowy bezruch i beznadziejność.

‘Burzliwe, pełne zaskakujących zwrotów’. Raczej statyczne, mroczne, a zwroty są nijakie. Postrzeganie świata jest wyłącznie szaro-czarno. Nawet tam, gdzie można by było odnaleźć kolory radości, szczęścia, miłości, przyjaźni, dobra,...

Ewa Krztoń | 2012-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka porusza aktualne problemy dziśiejsze młożeży

Kasia | 2017-09-18
Przeczytana: 19 listopada 2017