Wilcze dziedzictwo: Przeznaczona

Cykl: Wilcze dziedzictwo (tom 2)
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA

Colin przybył do Europy wykonać prywatne zadanie, łamiąc obowiązujące w społeczności zasady. Plan miał prosty: poczekać na prasowe doniesienie o ataku zwierzęcia, wywęszyć swych europejskich odpowiedników – członków wilkołaczej straży, którzy pojawią się, by zbadać sprawę, a potem ich śladem dotrzeć „wyżej”. Tymczasem kolejne miesiące stracił na bezowocnej włóczędze. Wreszcie w Alpach...

Wreszcie w Alpach Francuskich uderza wilkołak. Na miejscu Colin poznaje Alberta, łowcę i entuzjastę teorii na temat wilkołaczej organizacji, do których jego koledzy po fachu odnoszą się z ironią. Tylko Colin wie, jak niebezpiecznie ocierają się one o prawdę. Kiedy więc Alberto otrzymuje niespodziewaną wiadomość i rusza tropem pewnego wilkołaczego przedsięwzięcia, Colin przyłącza się do niego w nadziei, że w ten sposób szybciej trafi do osobników rządzących europejską społecznością.

Wówczas spotyka Tin, dziewczynę, na którą przeczucie od zawsze kazało mu czekać. Dlaczego pojawiła się w jego życiu akurat teraz? Czy to organizacja stara się odwrócić uwagę Colina od prowadzonych przez niego poszukiwań? A jeśli tak, czy Tin padła ofiarą manipulacji podobnie jak on, czy też sama nim manipuluje? Colin coraz bardziej powątpiewa w swe zdolności oceny sytuacji, zwłaszcza kiedy odkrywa, jak często w przeszłości mylił się w osądach i upatrywał swych wrogów – oraz przyjaciół – w niewłaściwych osobach.

źródło opisu: Agencja Wydawcza Runa, 2008

źródło okładki: http://runa.pl

wiejskifilozof | 2013-11-24

Lubię fantasty,może nie mam bzika na tym punkcie lecz kocham takie klimaty.Magdę Parus poznałem, przypadkiem w bibliotece.Tak po prostu zdjąłem z półki i klika dni później przeczytałem.
Niestety zrobiłem błąd nie czytając pierwszej części.
Szkoda, bo troszkę mi się słabo czytało, kto jest kim i dlaczego znalazł się akurat w tym miejscu ?
No trudno, może uda mi się dorwać tom 1 ?
Czy książkę,warto przeczytać ?
Owszem,ale dla fanów gatunków.Miłośnicy wilkołaków, pewnie ją polubią.
Jest mądrze napisana,widać że wyszła z pod pióra doświadczonej pisarki.
Ja tę książkę,nie umieszczę co prawdą w dziale ulubione lecz, z chęcią sięgnę po jej inne wilkołacze klimaty.

Sanderka1985 | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Drugi tom serii Wilcze dziedzictwo, autorstwa Magdy Parus niestety nie zachwycił. Pierwszy tom, którego akcja była spójna podobał mi sie o wiele bardziej. Niestety dywagacje głównego bohatera nad każdą kwestią i tłumaczenie czytelnikowi wszystkich detali, były dość nużące...Być może kolejny tom (Ukryte cele), który obecnie czytam pozwoli mi wrócić do poprzedniej opinii, którą miałam o autorce i książkach jej autorstwa...

Kornel Tymcio | 2013-01-21
Na półkach: Wymienię, Przeczytane, Posiadam

Przeczytałem tylko, aby zobaczyć jak wielowątkowa akcja, rozpoczęta w części pierwszej, się potoczy. Zawiodłem się całkowicie. Nic nie zostało wyjaśnione, a jeszcze dorzucono czytelnikom na głowy kolejne wątki.
Większość czasu spędzamy w lesie czując się jak wilk, tylko tyle pamiętam z ponad 300str powieści.

AleksandraK | 2011-10-29
Przeczytana: 29 października 2011

Moim zdaniem ta część jest gorsza niż pierwsza. Czasami już nie wiedziałam czy dane opinie bohater mówi do kogoś, czy tylko są to jego przemyślenia. Ponadto liczba wyjaśnień niektórych aspektów zaczęła mnie nużyć. Jak bohater może tyle czasu roztrząsać stosunki panujące w danych środowiskach. Jakby pisał jakieś vademecum. A liczba stron dla których pracują niektóre postacie? Chyba niedługo będą poczwórnymi agentami. Miałam też wrażenie, że autorka na siłę przywróciła do życia jednego z bohaterów. Jakoś zachowania tej osoby w pierwszej części nijak się mają do tego kim się później okazuje. Rozumiem, że trzeba pozostawić czytelnika w niewiedzy, ale pewne reakcje nie mogą być całkowicie sprzeczne z tym kim niby jest dana osoba!

Pablo | 2015-12-01

Książka znacznie słabsza od pierwszego tomu. O ile pierwszy tom można określić jako "vademecum wilkołactwa", w którym autorka drobiazgowo wyjaśnia każdą kwestię odnośnie życia, zachowań, organizacji i zwyczajów wilkołaków, to drugi tom można określić jako "studium psychologiczne głównego bohatera". Co jest moim zdaniem, niestety, piętą achillesową tej książki. Gdyby wyciąć wszystkie opisy wpadania we wściekłość głównego bohatera oraz związane z tym jego przemyślenia, książka pewnie schudłaby o połowę. Powoduje to również, że ten sposób prowadzenia narracji zaczyna po prostu nużyć. Oby zakończenie trylogii było lepsze. Pozycja dla wytrwałych.

Calmin | 2016-11-19
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 18 listopada 2016

W porządku ale bez szału. Choć po lekturze t. 2 chce się przeczytać resztę żeby się dowiedzieć o co tak naprawdę chodzi.

Keiko_x3 | 2011-11-25

Moja opinia jest taka sama jak co do tomu pierwszego.

Marcin | 2016-10-10
Przeczytana: 17 października 2016