Koguci kamień

5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Szybko robię zakupy w kiosku przy małym budynku stacji kolejowej: trzy okrągłe bochenki chleba, cukier, herbata, pieprz, zapach rumowy do ciasta i dwie paczki sportów dla Dziadziusia. Starcza jeszcze na garść landrynek to moje koszyczkowe za drogę. Sprawunki pakuję do cerowanej sznurkiem siatki, landrynki w szarej papierowej torebce upycham w kieszeni i ruszam z powrotem.

jabajbaj | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Wspomnienia autora z pewnych letnich wakacji spędzonych na mogielnickiej wsi, u dziadków. Proste obrazki z życia komunistycznej wsi widziane oczyma dziecka - całkiem niezła lektura "przerywnikowa". Czyta się ją lekko, a jednocześnie zawiera ona wiele ciekawych portretów wiejskiej mentalności, nie jest to więc tylko pusta historyjka wspomnieniowa. W całości dominuje zresztą pewien retro klimat, z uwagi na czas trwania akcji, co mnie osobiście akurat bardzo przypadło do gustu (raczej z mniejszą chęcią sięgnęłabym po książkę opisującą czasy bardziej współczesne). Lubię takie lektury, więc i ta przypadła mi do gustu :)

Magda | 2015-07-12
Przeczytana: lipiec 2015