Maroko

Wydawnictwo: Świat Książki

Rok 1936. Nowożeńcy, Beatrice i Gerard Le Tourneau wyjeżdżają z Francji do Maroka, aby rozpocząć nowe życie w kraju wina i róż. Dołącza do nich siostra Beatrice, która poślubiła tam żyjącego na obczyźnie dygnitarza. Gdy II wojna światowa ogarnia swym ogniem cały świat, obie siostry żyjące w obcej marokańskiej społeczności przechodzą przez ciężką próbę lojalności, honoru i odwagi.

allison | 2012-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Czytając pierwszą połowę powieści, sądziłam, że z czystym sumieniem będę mogła dać siedem gwiazdek. Niestety, w drugiej części akcja zaczyna się ślimaczyć, a intryga - początkowo przestawiona w bardzo ciekawy sposób - rozmywa się jak lakier pod wpływem zmywacza... A szkoda, bo całość mogłaby być bardzo interesująca, gdyby autor nie zaczął przeciągać pewnych zdarzeń i nie poszedł na łatwiznę w końcowych scenach.

Pomimo tego powieść mi się spodobała. Najbardziej zaciekawiły mnie zdarzenia z wojennej przeszłości, które zaważyły na losach bohaterów. Poznajemy je dzięki retrospekcjom, które ubrane są przede wszystkim w listy i dziennik jednej z bohaterek. Ta różnorodność narracyjna to duży plus, bo pozwala spojrzeć na przeszłość i oczyma narratora wszechwiedzącego, i postaci, która przeżywa rodzinny oraz osobisty dramat.

natanna | 2012-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2012

Bardzo intrygująca fabuła książki trzyma w napięciu od początku do końca.
Mamy tu do czynienia z latami II wojny światowej i tajemnicami , jakie po sobie pozostawiła a które w nieoczekiwany sposób wpłynęły na życie współczesnych bohaterów.
Akcja dzieje się w Maroku co pozwala przy okazji poznać choćby częściowo ten kraj i obyczaje Marokańczyków.

Książkę przeczytałam w pewnych odległościach czasowych dwukrotnie z równie wielkim zainteresowaniem.

Polecam wielbicielom powieści sensacyjnych.

aba | 2012-04-23

Fabuła dość długo obiecywała , że będzie to książka wyjątkowa , ale w miarę czytania to wrażenie ulatniało się.Koniec był naiwny i rozczarował mnie.Wielkie wrażenie zrobił na mnie opis postaw bohaterów w obliczu wojny.

laki83 | 2013-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2013

Na plus można zaliczyć ukazanie historii Maroka jak i jego współczesnego oblicza, intryga dosyć ciekawa, ale bohaterowie jacyś nijacy, ogólnie nic cudów.

Ewa | 2016-07-13
Przeczytana: 11 lipca 2016