Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków

Wydawnictwo: Poltext
Dora

Nowe, rozszerzone wydanie bestsellerowej publikacji, wzbogacone o kulturowe aspekty posługiwania się przez Polaków językiem angielskim. Pomysł napisania książki zrodził się z doświadczeń Terry’ego jako nauczyciela języka angielskiego w założonej przez niego szkole językowej The Queen’s School of English: otóż jednym z błędów najczęściej popełnianych przez Polaków używających języka...

Pomysł napisania książki zrodził się z doświadczeń Terry’ego jako nauczyciela języka angielskiego w założonej przez niego szkole językowej The Queen’s School of English: otóż jednym z błędów najczęściej popełnianych przez Polaków używających języka angielskiego jest stosowanie kalek językowych, czyli dosłowne tłumaczenie z języka polskiego na język angielski. Na przykładzie kilkudziesięciu dialogów książka omawia kalki językowe stosowane przez Polaków i pomaga w opanowaniu właściwych zwrotów w języku angielskim.

źródło opisu: http://www.poltext.pl/b1982-zegnajcie-bledy-angielski-dla-polakow.htm

źródło okładki: http://www.poltext.pl/b1982-zegnajcie-bledy-angielski-dla-polakow.htm

macrac1068 | 2018-04-18
rotten_apple | 2017-12-01