BŁOGOSŁAWIONY KARL LEISNER. Wizjoner zjednoczonej Europy

Wydawnictwo: WAM
Berry

niemiecki bojownik ruchu oporu męczennik wiary naszych czasów nękany ciężką chorobą przetrwał długie więzienie za cudownym zrządzeniem Opatrzności osiągnął cel... Pobożność i pogoda ducha młodego Karla Leisnera były dla innych skazańców pokrzepieniem, pociechą i wzorem. Święcenia, jakie przyjął w Dachau - obozie koncentracyjnym, który służył niszczeniu duchownych - były tryumfem kapłaństwa...

niemiecki bojownik ruchu oporu
męczennik wiary naszych czasów
nękany ciężką chorobą przetrwał długie więzienie
za cudownym zrządzeniem Opatrzności osiągnął cel...

Pobożność i pogoda ducha młodego Karla Leisnera były dla innych skazańców pokrzepieniem, pociechą i wzorem. Święcenia, jakie przyjął w Dachau - obozie koncentracyjnym, który służył niszczeniu duchownych - były tryumfem kapłaństwa nad nazizmem.
Ta niezwykła biografia ukazuje współczesnym, że droga do jedności w Europie wiedzie przez Chrystusa.

Jeśli dziś możemy korzystać z nadzwyczajnego przywileju życia w Europie w czasie pokoju, to zawdzięczamy go ludziom, którzy znaleźli w obozach siłę dla wzajemnego przebaczenia i pojednania. Dlatego też wyświęcenie Karla Leisnera jest symbolem pojednania w Europie. Ta niesamowita scena zgromadzenia księży, reprezentujących wówczas cały kontynent, pozwala nam dostrzec zalążek zjednoczonej Europy. Moment, w którym francuski biskup nakładał w obozie dłonie na głowę niemieckiego diakona, w niezwykły sposób poprzedzał wszystkie akty wzajemnego przebaczenia i pojednania, które umożliwiły narodziny Unii Europejskiej.
Hippolyte Simon, Arcybiskup Clermont

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,55665,Blogoslawiony-karl-leisner.htm

Berry | 2016-12-09
Przeczytana: luty 2015