Krajobrazy Ziemi. Siły Natury

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krajobrazy Ziemi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: IBIS
978-83-61482-88-8
krajobraz, natura, przyroda, Ziemia
popularnonaukowa

Krajobrazy Ziemi. Siły natury to popularnonaukowy album ukazujący siły, które ukształtowały i nadal kształtują krajobraz naszej planety. Po rozdziale teoretycznym następuje rozdział ilustrujący na konkretnym przykładzie działanie omówionych wcześniej mechanizmów. Album ukazuje Czytelnikowi miejsca ukształtowane przez siły działające wewnątrz i na powierzchni Ziemi - wulkany, rzeki, pustynie, lodowce, erozję, ciepło słoneczne czy siłę grawitacji. Książka opatrzona jest pięknymi, artystycznymi, kolorowymi fotografiami, które ilustrują zawartą w albumie wiedzę teoretyczną i zabierają Czytelnika w fascynującą podróż po Wielkim Kanionie, pustyni Kalahari czy wzgórzach Kapadocji.

źródło opisu: Wydawnictwo Ibis, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoibis.pl/