Tempting Tatum

Wydawnictwo: Kaylee Ryan
Tempting Tatum
angielski
skalka78

What do you do when your whole life crashes and burns? How do you get through the flames? Tatum Thompson is living the dream. Her life is perfect; with a loving boyfriend, loving parents and a soon to be college graduate how can life get better? Life is good until it isn't. When tragedy strikes Tatum runs to Josh only to find him in a compromising position with someone else. Turning away from...

Tatum Thompson is living the dream. Her life is perfect; with a loving boyfriend, loving parents and a soon to be college graduate how can life get better? Life is good until it isn't. When tragedy strikes Tatum runs to Josh only to find him in a compromising position with someone else. Turning away from the only life she knew, Tatum is forced to alter her life plan.

Blaise Richards is a tattoo artist who moonlights as a volunteer fire fighter. Lies and deception leave his broken heart closed until the beautiful green eyed girl casts her spell over him. She’s making him feel things he’s never felt. Making him want things he thought he would never want.

Tatum wants Mr. just for tonight.

Blaise wants Tatum to be his forever.

Can Mr. Just for tonight convince Tatum that she’s the one? How long can Tatum resist Blaise’s determination to make her his?

źródło opisu: https://www.amazon.com/Tempting-Tatum-Kaylee-Ryan-ebook/dp/B00LLI4V82

źródło okładki: https://www.amazon.com/Tempting-Tatum-Kaylee-Ryan-ebook/dp/B00LLI4V82

Kate | 2017-03-02

Historia jakich wiele aczkolwiek kupiła mnie i to bardzo. Zawsze twierdzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny - niestety Tatum straciła rodzinę ale za to zyskała "nową" na równi cudowną. Blaise był aż nadto idealny ale nie wydawało mi się to ani sztuczne, ani na siłę. Tatum także mi się spodobała. Autorka fajnie opisała uczucia bohaterów. Raz się wzruszałam, innym razem śmiałam i chociaż czytałam już nie raz takie historie to przyznam że w 3/4 przypadkach kręciłam oczami a tutaj? Nic a nic, po prostu czerpałam przyjemność z czytania :)

Polecam dla osób które dopiero co zaczynają czytać po angielsku. Jest bardzo łatwo napisana dzięki czemu nie trzeba zbyt często sprawdzać słówek :)

k_a_s_i_a | 2017-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Ciekawa książka. Wciąga i porusza od samego początku.
Tatum straciła rodziców i chłopaka w ciągu jednego dnia... Jest załamana i wyjeżdża poszukując nowego celu w życiu... Jest nieufna i skrzywdzona przez życie. Wtedy poznaje Blaisa, który na pierwszy rzut oka jest złym chłopcem, jednak prawda okazuje się inna. Chłopak za wszelką cenę chce jej pokazać, że nie jest jednorazowym numerkiem. Blaise chce czegoś więcej od Tatum i za wszelką cenę chce ją zdobyć.

Jezabel | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017