Wybuchowa osiemnastka

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Cykl: Stephanie Plum (tom 18)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Explosive Eighteen
9788379642038
eMM

Wymarzone wakacje Stephanie Plum okazały się jednym wielkim koszmarem. Nie dość, że wraca z Hawajów sama, to jeszcze samolotem, w którym rozlegają się chrapliwe dźwięki kogoś przypominającego Wielką Stopę. Co gorsza, jej współpasażer nie pojawił się po międzylądowaniu w L.A. i leży martwy w kontenerze na śmieci. Zabójcą może być każdy. Denat miał przy sobie zdjęcie, teraz poszukiwane przez… FBI oraz płatnych morderców.
Tylko jedna osoba widziała fotografię – Stephanie Plum. Ciąży więc na niej obowiązek przekazania FBI obrazu pamięciowego uwiecznionej osoby. Problem w tym, że opisani mężczyźni przypominają Toma Cruise’a lub Ashtona Kutchera. Dopóki Stephanie nie poprawi swoich zdolności opisywania rzeczywistości, musi na siebie uważać. Jest celem.
W Trenton życie toczy się swoim wybuchowym rytmem. I każdy chce wiedzieć, co wydarzyło się na Hawajach.
A wszystko, co Stephanie jest w stanie powiedzieć o swoich wakacjach to… To skomplikowane.

źródło opisu: swiatksiazki.pl

źródło okładki: swiatksiazki.pl

esin | 2017-05-28
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Kolejny tom, kilka godzin odskoczni od nudnej rzeczywistości i duża dawka humoru :) Janet Evanovich jak zwykle nie rozczarowuje i przedstawia nam nowe przygody Stephanie, najbardziej niezdecydowanej kobiety na świecie jeśli chodzi o wybór mężczyzny z którym chcę być. Tym razem po wycieczce na Hawaje akcja pomiędzy trójkątem miłosnym się zagęszcza. Z kim spędziła niezapomniane chwile na wyspie ? Dlaczego wraca sam dzień wcześniej ze śladem obrączki na palcu ? Tego wam nie zdradzę, musicie przeczytać żeby się dowiedzieć.

Tego właśnie było mi trzeba!
Takie poczucie towarzyszyło mi, jak tylko rozpoczęłam czytanie osiemnastej części przygód, najbardziej zwariowanej łowczyni głów w całej galaktyce. Seria Janet Evanovich podbiła serca wielu czytelników, w tym również moje. Nie ma lepszej lektury na pluchę za oknem (taką jak jest teraz).

Stephanie wraca z wymarzonych wakacji, które delikatnie mówiąc okazały się niewypałem. Jej współpasażer z samolotu, ginie w dziwnych okolicznościach, Plum w dodatku, wchodzi w posiadanie zdjęcia, które równie szybko traci (to tak, jak z samochodami) i jest jedyną osoba, która widziała co ono przedstawia. Fotografia okazuje się ważna na tyle, że Śliwka jest nachodzona przez nieprawdziwych i prawie prawdziwych agentów FBI, i inne dość specyficzne osoby.
Do tego wszystkiego, Stephanie na opalonej skórze palca, ma ślad po obrączce, o którym jest w stanie powiedzieć tylko tyle, że "to skomplikowane". Ale tak w sumie, to tylko takie sytuacje zdarzają się łowczyni głów.
Co...

ElViento | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 05 marca 2017

Bardzo śmieszna i lepsza od kilku poprzednich, mniej przewidywalna. Jednak dialogi i sytuacje, tak jak we wszystkich książkach, powodują wybuchy śmiechu i niezły ubaw. Polecam :)

Nicole Chloe | 2017-03-20
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 18 marca 2017

Kolejna śliwka zaliczona do przeczytanych. Mimo iż to 18 książka, to jej przygody nie wydają się nudne, wręcz przeciwnie, po raz kolejny Janet Evanovich sprawiła, że wciąż ma ciekawe pomysły na przygody Śliwki.
Ta książka była trochę inna. Historia wakacji Stephanie nie jest dokońca jasna. Z każdą kolejną stroną dowiadujemy się więcej. Mimo że przeczytałam ksiażkę, nadal nie wiem, co tak naprawdę stało się podczas jej wakacji. Z niecierpliwością czekam na 19 części przygód Śliwki.

P.S. Jeśli Fabryka Słów się nie pospieszy, chyba zacznę czytać po angielsku - 13 zł za książkę <3

Molinka Książkowa | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Pierwszy raz miałam przyjemność zaznania się z twórczością Janet Evanovich. Niestety, nie przypadłyśmy sobie do gustu. O ile książka zapowiada się dobrze posiadając ciekawy koncept, o tyle jej opisanie wydaje się być niedopracowane. Przede wszystkim brakowało mi dynamicznego rozwoju akcji i dreszczyku emocji, na którego liczę przy książkach tego typu. Powieść jest bezgranicznie przewidywalna a w pewnym momencie traci się zainteresowanie dalszymi losami bohaterki. Wydaje się być ona nijaka, pełna sprzeczności czym absolutnie nie zdobyła sobie mojej uwagi. Książka w żaden sposób nie wywołała na mojej twarzy ani jednego, małego uśmiechu.

Książkę polecić mogę każdemu, kto lubi długie, niekończące się serie.

Autor: Janet Evanovich
Tytuł: "Wybuchowa osiemnastka"
Data wydania: 20 stycznia 2017 rok
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 350
Moja ocena: 4/10

Małgorzata | 2016-05-31
Przeczytana: 30 maja 2016

Widać, że autorka ma coraz mniej pomysłów na dalsze przygody Stephani Plum. Zabrakło tutaj wartkiej akcji i tego dreszczyka, który zawsze się pojawiał ilekroć sięgnęłam po kolejną część. Książka jest przyzwoita, ale jak jej poprzedniczki dość przewidywalna. Przewidywalność może i nie byłaby tu problemem gdyby nie to, że gdzieś po drodze zgubiłam zainteresowanie dalszymi perypetiami bohaterki. Brakuje tutaj świeżości, nowych wątków i przede wszystkim jakiś postępów w relacji tytułowej Śliweczki z dwoma jakże intrygującymi mężczyznami. Każda kolejna pozycja zaczyna rozczarowywać. Jednak z sentymentu moja ocena jest nadal na plus ze względu na całokształt. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy, ale nie tak prędko, aby całkowicie nie znudzić się moją ulubioną serią.

ZielonyGandalf | 2017-04-20

Na wszystko przychodzi czas i koniec... koniec Stephanie Plum.
Konkretnie 18 tomu, chyba nie myśleliście że całej serii?

Zakładajac plan czytania na świeta i przyjazd do domu, stwierdziłam że poza „Aced. Uwikłani” dodam dwie ostatnie Śliwki, aby zostawić je z całą kolekcją. Mieliście okazję przeczytać recenzję tomu 17, a teraz serwuję Wam część kolejną.

Wakacje na Hawajach okazały się w końcowej fazie turnusu wielką klapą. Stephanie wraca więc szybciej do Trenton, a na jej palcu widnieje jaśniejszy ślad obrączki. Wszyscy podejrzewają, że wyszła za mąż, prawda zaś maluje się w innych barwach.
Nie ma jednak odpoczynku, gdyż od razu zabiera się do pracy i wraz z Lulą udaje się na poszukiwania nowych przestępców. Jednak za sprawą tajemniczego zdjęcia, które znalazła w swojej torebce zaczyna być na językach agentów FBI. I nie tylko.

Poza łapaniem kolejnych NS-ów, nasza łowczyni ma na...

pitahaya | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Panna Plum wpada w kłopoty nawet nie mając o tym zielonego pojęcia, po wydarzeniach na Hawajach wraca do domu wcześniej i jeszcze zanim wysiądzie z samolotu staje się obiektem zainteresowań kilku niebezpiecznych osób. FBI, dwóch byłych ochroniarzy, jeden zwariowany morderca i szalona fryzjerka, wszyscy interesują się zdjęciem, które Stephanie wyrzuca do śmieci zaraz po wejściu do domu. Oprócz wątku z fotografią pojawia się także akcja z wrogiem numer jeden - Joyce. Stali czytelnicy z pewnością się nie zawiodą.

Książki o Stephanie Plum to już taka niekończąca się historia. Zabawna, wciągająca i wciąż bardzo dobra historia. Pomimo tak wielu tomów Evanovich wciąż utrzymuje poziom i tworzy serię, na której każdy tom czekam z utęsknieniem. To jedna z tych serii, które natychmiast lądują na szczycie stosu książek do przeczytania. Zawsze wiem, że będzie to świetna zabawa. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

Lily76 | 2017-03-24
Przeczytana: 24 marca 2017

Prawie nic mi nie poprawia humoru tak jak Stephanie, Lula i babcia Mazurowa. Jak zwykle trudno było się rozstać i czekam już na następną część.