Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą. Wszystkiego najlepszego

Okładka książki Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą. Wszystkiego najlepszego Liliana Fabisińska
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Papilon Cykl: Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 3)
Papilon
2003-01-01
2003-01-01

Mała książeczka dla starszych dzieci lub wczesnej młodzieży. Stawiałabym na wiek 11-13 lat.
Bezsennik jest serią o polskich dziewczynkach. Stanowi 15 części.

Seria jest zdezaktualizowana , gdyż nie mamy już gimnazjów, tylko szkoły podstawowe.
Poza tym jest w porządku .
Właściwie, to dobrze ,że istnieje taka seria prosta, optymistyczna dla dziewczynek i akcja toczy się w Polsce.

Trzecia część opowiada jak przyjaciółki w szkole przygotowują się do klasowego Dnia Nauczyciela. Zuzia jest przewodniczącą klasy i bardzo się wczuwa w swoją rolę. Wszyscy wymyślają jaki prezent podarować pani wychowawczyni. Jak zwykle nie może się obyć bez nadzwyczajnych zdarzeń, chociażby o fałszywym alarmie o podłożeniu bomby w szkole tego uroczystego dnia.
Dzieje się i to dużo. Przynajmniej nie jest nudno.

Czytelnicy dostają nawet instrukcję od Sekretnego Siostrzanego Bractwa Zet jak zapakować nieforemny prezent lub 28 prezentów razem. Niejeden może z tego skorzysta.

Polecam dla starszych dzieciaków. U mnie czyta to ośmiolatka.

Bezsennik jest serią o polskich dziewczynkach. Stanowi 15 części.

Poza tym jest w porządku .

Myślę, że największą zaletą tej serii jest to, że opowiada o polskich dziewczynach, w polskiej rzeczywistości. Dzięki temu czytelnik bardzo dobrze może się z nimi utożsamiać (jeśli oczywiście jest w wieku gimnazjalnym). Pozornie proste rzeczy przeradzają się w wielkie przygody, kiedy jest się z przyjaciółmi. Gdy byłam w gimnazjum, to zachwycałam się tą serią, ale nawet teraz bardzo przyjemnie się ją czyta.

Polecam wszystkim młodym dziewczynom :)

Polecam wszystkim młodym dziewczynom :)

Czytałam w szkole podstawowej. Dobra dla młodszych czytelniczek.

Czytałam w szkole podstawowej. Dobra dla młodszych czytelniczek.

Czytałam książki z tej serii dawno temu, ale pamiętam, że bardzo je lubiłam :)

Czytałam książki z tej serii dawno temu, ale pamiętam, że bardzo je lubiłam :)

Świetna seria!Chcę jeszcze więcej!

Świetna seria!Chcę jeszcze więcej!

Czytałam jako dziecko i bardzo mnie wciągnęła. Starszych czytelników z pewnością nie porwie, ale z perspektywy oceny dziecka, spokojnie mogę wystawić 'bardzo dobry'.

Podobnie jak wszystkie część Rewelacja , lecz 1 cz. Naprawde jest moją ulubioną książką, ta jest równie dobra. Wspaniała . POLECAM ! . Ta cz. odrobine dojrzalsza od pozostałych.

Cała seria bez senników bardzo mi się podobała. Polecam dla wszystkich nastolatek.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa