Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą. Wszystkiego najlepszego

Cykl: Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 3)
Wydawnictwo: Papilon

Kaśka (nazywana Żabą), Julka, Zuzia i Emma mieszkają w Polsce i są właśnie takie jak tysiące innych gimnazjalistek! Nocą lubią gadać o szkole, chłopakach, swoich rodzinach i koleżankach. Przeżywają wiele niezwykłych przygód, bo nawet „dzień jak co dzień" przynosi niespodzianki... Aktualne problemy i rzeczywistość współczesnej Polski, a jednocześnie pozytywna wizja świata, wplecione w dynamiczną, dowcipną fabułę – to atuty serii BEZSENNIK. W tym odcinku: W klasie Kaśki, Julki, Zuzi i Emmy trwają przygotowania do Dnia Nauczyciela. Wszyscy biorą udział w wymyślaniu prezentu dla wychowawczyni. Intrygi zazdrosnych koleżanek utrudniają pracę Zuzi, która została wybrana na przewodniczącą, i jej zastępczyniom z Sekretnego Siostrzanego Bractwa Zeta. Fałszywy alarm o podłożeniu bomby burzy spokój zwyczajnego szkolnego dnia. Nikt nie wie, kto to zrobił i dlaczego... Julka przeżywa rodzinny dramat, a Kasia wyjawia przyjaciółkom skrywane uczucie do Tomka. A także: * Ile słoni mieści sie pod stołem? * Kto będzie przewodniczącym klasy? * Dlaczego pani Adams jest zdenerwowana? * Dlaczego Tomek w środku nocy odwiedza Julkę? * Czy bomba wybuchnie?

Lekka książka, niewątpliwe też nieskomplikowana. Idealna dla relaksu, ale jedynie dla młodszych czytelniczek :)

Mystery | 2017-06-14
Na półkach: Przeczytane, Dla nastolatek
Przeczytana: 2006 rok

Polecam wszystkim młodym dziewczynom :)

Lexie | 2017-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Myślę, że największą zaletą tej serii jest to, że opowiada o polskich dziewczynach, w polskiej rzeczywistości. Dzięki temu czytelnik bardzo dobrze może się z nimi utożsamiać (jeśli oczywiście jest w wieku gimnazjalnym). Pozornie proste rzeczy przeradzają się w wielkie przygody, kiedy jest się z przyjaciółmi. Gdy byłam w gimnazjum, to zachwycałam się tą serią, ale nawet teraz bardzo przyjemnie się ją czyta.

Carmen | 2015-06-07
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam książki z tej serii dawno temu, ale pamiętam, że bardzo je lubiłam :)

Marysia | 2011-01-02
Przeczytana: 19 października 2008

Przyjemnie i szybko ją przeczytałam. Żałuję, że w szkolnej bibliotece nie ma innych książek z serii "BezSennik", ponieważ z pewnością pochłonęłabym się w lekturze każdej z nich.

drut_miedziany | 2012-11-16
Przeczytana: 2003 rok

Bezsenniki czytałam mając lat 11 czy 12, byłam nimi zupełnie pochłonięta. Zazdrościłam dziewczynom ich przygód, teraz polecam te książki mojej siostrzenicy, która jak i ja rozpowszechnia je wśród swoich koleżanek. ;)

herside | 2014-03-18

Czytałam jako dziecko i bardzo mnie wciągnęła. Starszych czytelników z pewnością nie porwie, ale z perspektywy oceny dziecka, spokojnie mogę wystawić 'bardzo dobry'.

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2011 rok

Może być.

Anyy | 2014-01-04
Przeczytana: 18 października 2013

Podobnie jak wszystkie część Rewelacja , lecz 1 cz. Naprawde jest moją ulubioną książką, ta jest równie dobra. Wspaniała . POLECAM ! . Ta cz. odrobine dojrzalsza od pozostałych.

Ewka | 2012-07-16
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo lekka książka idealna na jesienne wieczory. Jedna z części w której wiele się wyjaśnia na temat głównych bohaterek ;)