GROM.PL Część 3. Niepokonani w Iraku

Wydawnictwo: CreatioPR
literatura faktu
Symonides

. Ostatnie lata przyniosły olbrzymie zmiany w działaniach specjalnych. Warto więc przeczytać o początkach: pierwszych selekcjach, zagranicznych instruktorach, szkoleniu, tajnych operacjach prowadzonych w Polsce, gdy GROM podlegał Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, pierwszych misjach zagranicznych. O tym jak standardy GROM-u upowszechniano w wojsku i innych służbach mundurowych. Należy też...

Należy też przypomnieć sobie wojnę w Iraku. To właśnie wtedy, wiosną 2003 r., komandosi dostali zadanie o znaczeniu strategicznym. Mieli przejąć kontrolę nad instalacjami roponośnymi w porcie Umm Kasr. Od ich determinacji zależały losy całej wojny. Umm Kasr to jedyny w Iraku port, który obsługuje duże statki. W planach koalicji międzynarodowej był to główny punkt zaopatrzenia dla kilkusettysięcznej armii atakującej Saddama Husajna. Po zakończeniu II wojny światowej Polacy pierwszy raz wykonywali zadania o takim znaczeniu dla przebiegu całej kampanii. Wywiązali się z nich znakomicie!

źródło opisu: http://creatiopr.pl/ebook-grom-pl-czesc-3-niepokonani-iraku/

źródło okładki: http://creatiopr.pl/ebook-grom-pl-czesc-3-niepokonani-iraku/