Czekopłaszczada

Wydawnictwo: Novae Res
Czekopłaszczada
Barbara J-C

„Czekopłaszczada” - awanturnicza powieść z gatunku płaszcza i... czekolady. Co robić, gdy pewnego razu mama zmienia się w dziewczynkę, którą była dawno temu? Nie jest już dorosłą Michaliną, lecz Michasią, ma zęby mleczaki, nie umie jeszcze czytać i cały dzień najchętniej jadłaby czekoladę! A to tylko początek niezwykłej przygody. Michasia, Janek i pies Kanis wpadają do kieszeni płaszcza i...

„Czekopłaszczada” - awanturnicza powieść z gatunku płaszcza i... czekolady.

Michasia, Janek i pies Kanis wpadają do kieszeni płaszcza i rozpoczynają swoją wielką wyprawę w nieznane. Czeka ich trudne zadanie: odnalezienie niewidzialnego Krzysia porwanego przez małą czarownicę. Czy misja powiedzie się? Czy Michasia zmieni się znów w dorosłą mamę Janka? I jak odczarować psa przemienionego w smoka?

Beata Filipp swoją przygodę z pisarstwem dla dzieci rozpoczęła wydaniem zbiorku opowiadań dla najmłodszych pt. „Co można znaleźć?”, w którym oczami dziecka ukazuje niespieszny czas spędzany z babcią i dziadkiem. Jest autorką rymowanych adaptacji znanych bajek pisanych na potrzeby wystąpień w przedszkolu córki. Amatorsko uprawia teatr, jej „Calineczka w świecie dźwięków” na motywach baśni Andersena gościła w gdańskim Teatrze w Oknie.
„Czekopłaszczada” to literacki powrót do ukochanych książek z czasów dzieciństwa, swoisty hołd oddany m.in. wspaniałemu „Porwaniu w Tiutiurlistanie” Wojciecha Żukrowskiego.

Andrzej Macioszczyk – prawnik z wykształcenia, z zamiłowania rysownik. Autor komiksów i rysunków satyrycznych obdarzony charakterystyczną kreską wywodzącą się wprost z bazgrołów pomagających przetrwać długie godziny wykładów, narad, roboczych spotkań i szkoleń.
Rysunki do „Czekopłaszczady” to jego profesjonalny debiut.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=czekoplaszczada,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=czekoplaszczada,druk

awiola | 2017-09-28
Przeczytana: 28 września 2017

"Bo widzisz, każdy z nas ma jakąś życiową rolę do odegrania".

Muszę się wam do czegoś przyznać – uwielbiam czekoladę pod każdą postacią. W zasadzie mogłabym nie jeść niczego innego, tylko czekoladę – jestem bowiem od niej uzależniona. Sporo więc ze mnie z dziecka, gdyż jak wiadomo, dzieci uwielbiają czekoladę. Myślę, że polubią także "Czekopłaszczadę" – książkę, która przeniesie ich do zupełnie innego świata.

Beata Filipp to mieszkanka Gdyni, która naucza języka polskiego w liceum. Autorka publikowała swoje wiersze dla dorosłych, zadebiutowała natomiast książką dla dzieci pt. "Co można znaleźć?". Lubi kręcić filmy, uprawia amatorsko teatr. "Calineczka w świecie dźwięków" autorki gościła w gdańskim Teatrze Oknie.

Pewnego dnia, mama kilkuletniego Janka pod wpływem złości zamienia się w małą Michasię – dziewczynkę z mleczakami, nie umiejącą jeszcze czytać, uwielbiającą czekoladę. Bohaterowie wraz z psem Kanisem wyruszają do magicznej krainy w celu uratowania niewidzialnego...

Czekopłaszczada do swoisty debiut do dziecięcych wspomnień, lektur i seriali, które na zawsze utkwiły w naszej pamięci. To książka, która spodoba się młodym odbiorcom i wciągnie ich niczym kieszeń płaszcza. Drodzy rodzice, pamiętajcie, by w pogotowiu mieć tabliczkę czekolady!

Więcej na: http://krainaksiazkazwana.blogspot.ie/2016/12/czekopaszczada-beata-filipp-recenzja.html

Barbara J-C | 2017-01-10
Przeczytana: 28 grudnia 2016

........................................................................

Grudzień to miesiąc pełen wyzwań, porządków i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ale też czas gorących rodzinnych spotkań. Takie spotkania owocują w niezapomniane chwile przy grach, czy książkach. Kiedy trzeba zainteresować dzieci, które szaleją po całym domu najlepszym rozwiązaniem jest opowiedzenie im niesamowitej historii, która zaciekawi i uspokoi na dłuższą chwilę pociechy. Dlatego właśnie zaczęliśmy czytać wspólnie nową książkę Beaty Filipp. Awanturnicza powieść z gatunku płaszcza i czekolady zaciekawiła słuchaczy nie tylko tych najmłodszych, ale również tych starszych.

Czekopłaszczada to literacki powrót do ukochanych książek autorki z czasów dzieciństwa, co znakomicie widać w lekko napisanym tekście. Autorka jest nauczycielką języka polskiego, co z pewnością ułatwiło jej napisanie książki, która...

Marta Kraszewska | 2017-02-16
Przeczytana: 17 lutego 2017