Z otwartymi oczami

Tłumaczenie: Julita Makowiecka
Seria: Labirynty. Kolekcja prozy
Wydawnictwo: WAM
Lying awake

Siostra John, karmelitanka, od wielu lat żyje w klasztorze na obrzeżach Los Angeles zgodnie z niezmienną od wieków zakonną regułą. Kłopoty pojawiają się, gdy zaczyna doświadczać olśniewających wizji, którym towarzyszą silne bóle głowy. Czy wizje są objawem choroby, czy łaskąa Czy operacja jest równoznaczna z końcem mistycznych przeżyća Czy bez nich jej wiara będzie nadal głęboka?

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2008

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=45039

kasandra_85 | 2012-01-17
Przeczytana: styczeń 2012

Książka piekna dla osób głęboko wierzących.Siostra karmelitanka z migrenami o podłożu padaczkowym ma religijne wizje.Książka jest opisem jej zmagań z problemem jakim jest podjęcie decyczji o operacji,gdyż to może wpłynąć na zaniechanie religinych uniesień.

BIETKA | 2010-11-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 października 2010

Dobra, ciekawa lektura, ale może się nie podobać tym, których nie interesuje świat religii. Znamienne, że autor sam nie będąc katolikiem, jednak w rzetelny, uczciwy sposób, ze zrozumieniem i szacunkiem, przedstawił w swej książce zamknięte życie Karmelitanek Bosych. We wszystkich aspektach życia, współcześnie, w samym centrum Los Angeles, z ujęciem 100-ej rocznicy śmierci małej świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która właśnie miała zostać ogłoszona najmłodszym doktorem Kościoła.
Główna bohaterka opowieści, siostra John z talentem literackim, doznaje wizji mistycznych, którym nieodzownie towarzyszą silne bóle głowy.Jest to rodzaj epilepsji spowodowany guzkiem skroniowym, tak zwany syndrom Dostojewskiego...absolutna nowość dla dotychczasowej mojej wiedzy na ten temat.
Oprócz wartości dylematu moralnego,książka ma bez wątpienia wartość
poznawczą o dużym znaczeniu dla dzisiejszego świata konsumpcji.:))

justi | 2011-07-04
Przeczytana: 2008 rok