Zdarzyło się w lutym

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Przenosząc się do Anglii do zacisznego francuskiego zakątka w Dordogne, bezimienny narrator tej historii liczy tylko na nudę. I to zimową nudę. Przerwaną jedynie pogrzebem jednego z okolicznych mieszkańców.Brat zmarłego tez nie żyje. I również zginął przypadkowo. Ale taka jest wersja oficjalna. Bo niektórzy z wioski mają odmienne zdanie. Taki lekarz chociażby...

| 2012-04-29
Przeczytana: 02 maja 2012

Biorę do ręki całkiem zaskakująco cienką książkę. Autor już okrzyczany - słyszałem. Spodziewam się dużo; pierwsze zdania dosyć proste, całkiem ładnie malarskie. Nie prostackie, nie zagmatwane. Przyjemnie się czyta. Umiejętności podchodzenia/uwodzenia czytelnika temu autorowi nie można odmówić. Na początku, przy pierwszych stronach pojawiły się od razu obawy: czy nie będzie to kopia kopii? Od razu przyszły skojarzenia z klasycznymi powieściami, małymi, dużymi, europejskimi, jednak także trochę z rosyjskimi. Mam ogromną nadzieję iż się nie rozczaruję i myśl, że książka okażę się Raskolnikovem w porcji/stylu - uproszczonym, okrojonym psychologicznie i opisowo była silna; widzę jednak szansę na niejakie podważenie zasadności tego spostrzeżenia. Trochę to takie ludzkie pisanie - dobre, a trochę taki bajer - kryminał. Taki, jak pizza na wynos z chodliwej i sprawdzonej sieci. A dobra pizza nie jest zła. :)
Czyta się lekko, łatwo i całkiem przyjemnie. (Ps. ~ Już sam tytuł jest
mile...

Elżbieta | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Lekki kryminał z podtekstem również leciutkim dziejów drugiej wojny światowej. Książka cieniutka czyta się szybko i całkiem przyjemnie.

Jagna | 2014-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: listopad 2014

Długie zdania oraz wyczucie i poczucie humoru, które bardzo przypadło mi do gustu. Krótka, lekka, wesoła - tak określiłabym tą książkę. Dobra na wieczór czy dwa :)

pole_minowe | 2014-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2014

jak dla mnie kiepska podróba Grzegorczyka z 'Chaszczy' i 'Puszczyka'... wymęczyłam po łebkach do połowy i odpuściłam...

Joanna | 2015-03-03
Przeczytana: 01 maja 2015