P.R.O.M.O.T.E

Firmamento
2016-12-01
2016-12-01

Okładka książki Odkryj swój Żywioł Lou Aronica, Ken Robinson
Odkryj swój Ży... Lou Aronica, Ken Ro...
Okładka książki Pułapki przyjemności Robert Rutkowski, Irena A. Stanisławska
Pułapki przyje... Robert Rutkowski, I...
Okładka książki Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć Gary Keller, Jay Papasan
Jedna rzecz. Z... Gary Keller, Jay Pa...

Naprawdę wybitna pozycja o tematyce rozwoju zawodowego - na tę chwilę z lepszą książką się nie spotkałam :)
Jest napisana niezwykle lekko i wciągająco, a przytoczone przez autorkę przykłady i jej własne doświadczenia nie działają zanudzająco czy pouczająco, tylko pogłębiają pierwotną tezę i skłaniają tu refleksji.
Ta książka wiele mi dała to zrozumienia w jaki sposób mogę być postrzegana w pracy oraz jak popracować nad własnymi zachowaniami.
Jest też ciekawe, że kwestia awansu i podwyżki tu jest podana ze strony szefowej, nad czym przeciętny pracownik raczej rzadko się zastanawia, prosząc o zmiany na lepsze dla siebie.
Dla osób chcących się rozwijać zawodowo jest to super lektura!

Ta książka wiele mi dała to zrozumienia w jaki sposób mogę...

Jako fanka Sylwii Królikowskiej polecam i tę książkę. Prostymi słowami, z wieloma przykładami i poczuciem humoru pokazuje, jak być lepszym pracownikiem w oczach innych, niekoniecznie wykonując więcej pracy.

Bardzo spodobała mi się książka P.R.O.M.O.T.E.
Uderza w ciekawy temat i niekiedy wątpliwy, dla pracowników.
Obecnie raczej promowany jest styl anty korpo, bo "pracując w korporacji nie zostaniesz milionerem". Tym bardziej cieszę się z takiej książki, która jest poradnikiem dla pracowników korpo.

Polecam wszystkim tym którzy chcą uzyskać odpowiedzi na pytania dot. Podwyżki awansu. M.in.
Czy zasługuje na podwyżkę ?
Czy zasługuje na awans ?
jeśli nie to dlaczego jeśli tak to dlaczego jej nie otrzymuje ?
Przykłady zawarte w książce obrazują perspektywę szefa i pracownika. Pozwalają na spojrzenie na szerszy obraz.

Autorka podaje na talerzu konkretne narzędzia do pracy nad samorealizacja.

Bardzo spodobał mi się poradnikowy styl tej książki, przyjemnie się czytało i przyjemnie się będzie wracał do niej.

Zachęca do sięgnięcia po kolejną książkę Pani Sylwii.

Polecam gorąco !

Bardzo spodobała mi się książka P.R.O.M.O.T.E.
Uderza w ciekawy temat i niekiedy wątpliwy, dla pracowników.

Książkę czyta się szybko. Wydaje mi się, że można ją czytać kilkukrotnie i za każdym razem można dostrzegając coś "nowego" - dlatego warto ją mieć na półce. Wiele rzeczy jest wytłumaczone na przypadkach z którymi mamy szanse się spotkać. Po przeczytaniu, zaczęłam pracować nad argumentami do podwyżki.

Tytuł komercyjny i może zmylić, że to banalny poradnik jakich wiele. A tymczasem to książka pełna gotowych narzędzi zarówno do autoanalizy, jak i skutecznego działania w ogóle i to nie tylko, aby awansować czy zdobyć podwyżkę. Polecam szczególnie osobom, których kariera stanęła w miejscu lub wracają na rynek pracy - gotowe wskazówki jak działać, aby osiągnąć sukces. A młodych ludzi może nauczyć: dlaczego nie mam od drzwi stawki X. Jeden minus: lektura może sprawić, że będziemy mieć ochotę pożegnać aktualnego szefa za to, że nie ceni tego, że dzięki naszej pracy ma spokój... Tak było w moim przypadku i nie żałuję ani minutę a mój szef spokoju już nie ma. Ale to nie mój problem... Polecam! Czekam na więcej.

Rzeczowy poradnik, który pokazuje, jak należy postępować, aby móc poprosić o awans i podwyżkę.

Jak to jest z tymi poradnikami? Dlaczego jedni je uwielbiają, sięgają po wszystkie tytuły z danej dziedziny, drążą zagadnienie, poszerzają wiedzę, a inni patrzą krzywym okiem, nie ufają, nie traktują poważnie? Czy odpowiedź tkwi w czytelniku - jesteśmy różni więc różne lektury lubimy? Czy może w poradniku, w tym przez kogo został napisany i jakim językiem?

Diabeł zawsze tkwi w szczególe, tak jest i tym razem :)

Dobry poradnik to nie tylko zbiór informacji na dany temat, to przede wszystkim, jak nazwa wskazuje, porady autora poparte jego szeroką wiedzą i doświadczeniem. Gdy czytasz dobry poradnik, to masz wrażenie, że na kanapie obok siedzi przyjaciel, słucha i doradza, opowiada zabawne anegdoty, klepie po ramieniu, a gdy trzeba, daje solidnego kopa motywacyjnego, byś w końcu wstał z tej kanapy i zaczął działać.

Taki właśnie jest poradnik Sylwii Królikowskiej "P.R.O.M.O.T.E Awansuj szybciej, zarabiaj więcej". Naprawdę dobrze napisany.

Jeżeli marzysz o podwyżce i/lub awansie, w tej książce znajdziesz proste rozwiązania, które krok po kroku zaprowadzą cię do celu. Autorka opracowała skuteczny model P.R.O.M.O.T.E, który klarownie nakreśla wszystkie niezbędne cechy i zachowania, jakie należy w sobie wypracować, dążąc do awansu zawodowego. Pokazuje jak świadomie kierować karierą i jakie działania podejmować, by szybciej awansować. Autorski model P.R.O.M.O.T.E zawiera także ćwiczenia, zamieszczone na końcu każdego z rozdziałów, które pomogą ci sprawdzić na jakim etapie swojego rozwoju zawodowego jesteś, w jakich sferach jesteś już mocny, a nad jakimi należy jeszcze popracować.

Autorka ma niezwykły dar dzielenia się swoim doświadczeniem tak, by nie zanudzić czytelnika, lecz by wzbudzić w nim pokłady energii, o których istnieniu nie miał dotychczas pojęcia. Każdy akapit zachęca do działania, pokazuje konkretne ścieżki, daje narzędzia i uczy, jak ich używać. Poradnik Królikowskiej rozbudza chęć na zmiany, zmusza do zadania sobie trudnych pytań i zastanowienia się nad własnych zachowaniem w pracy.

Świetny styl książki, bezpośrednie zwracanie się do czytelnika, przejrzysty układ rozdziałów sprawiają, że czyta się płynnie i z dużą przyjemnością. Aż trudno uwierzyć, że to debiut wydawniczy autorki. Królikowska nie owija w bawełnę, nazywa rzeczy po imieniu, jeżeli jesteś leniwy, opryskliwy lub nie lubisz swojej pracy, to masz małe szanse na podwyżkę. Ale jeżeli potrafisz rzetelnie pracować i jesteś otwarty na nowe wyzwania, to warto wczytać się w poradnik i wyciągnąć z niego jak najwięcej.

Podczas wystąpień publicznych autorka płynnie żongluje humorem, imponującym doświadczeniem zawodowym, celnymi pointami oraz fachowym, psychologicznym zapleczem. Jest wulkanem pozytywnej energii, porywa publiczność i widać, że dzielenie się wiedzą sprawia jej ogromną frajdę. Na Fanpage Sylwii znajdziesz wiele nagrań wartych obejrzenia.

Sylwia Królikowska odczarowała całkowicie moje negatywne wyobrażenie o pracy w korporacji i choć sama nie jestem pracownikiem żadnej firmy, to książka okazała się również dla mnie wartościową lekturą. Uświadomiłam sobie, które działania blokują mój rozwój. Zrozumiałam, że sama kreują rzeczywistość swoimi myślami, nastawieniem, a nawet wypowiadanymi słowami.

Cenna lekcja, bardzo polecam, ArtMagda.

Diabeł zawsze...

Bardzo dobra książka o tym, jak zadbać o swoją karierę i piąć się po jej szczeblach. Autorka od A do Z pokazuje to, czego tak naprawdę szef/manager oczekuje od Ciebie i na co zwraca uwagę decydując o Twoim awansie, rozwoju w strukturach firmy.
Myślę, że każda osoba, która ma ambicje powinna tą książkę przeczytać. Zapewne część rzeczy, wskazówek będzie dla czytelnika oczywista, ale wg mnie warto o tych podstawowych aspektach sobie przypominać co jakiś czas.
Książka napisana lekkim, zabawnym językiem - czyta się ją niesamowicie przyjemnie i szybko.
Dobry prezent dla osób, które kończą szkołę/studia - naprawdę można się wiele nauczyć.

Książka pokazała mi, że dawno już zapracowałam na awans i podwyżkę, tylko nie miałam takiej świadomości, że na co dzień właśnie tak postępuję, jak postępują osoby gotowe na zmiany. Skończyłam czytać książkę w środę, a już w piątek cieszyłam się awansem i podwyżką! Książka nie odrobi za ciebie lekcji, ale dzięki książce możesz mieć zestaw ćwiczeń, które uzmysłowią ci jak funkcjonują mechanizmy finansowania i rozwoju z punktu widzenia pracodawcy i nie zawsze bierzemy to pod uwagę, kiedy wydaje się, że coś man się "należy". I właśnie.... "Należy" się nam to, na co umówiliśmy się z szefem i nic więcej, do póki nie wykonamy czegoś ponad to i nie będziemy z nim o tym rozmawiać. Język książki jest łatwy i z humorem, co świetnie obrazuje podejście autorki do tematu bez przysłowiowej "spiny", ale również z pełnym zachowaniem profesjonalizmu w sytuacjach służbowych. Polecam. Bardzo!

Książka ta otworzyła mi oczy na wiele kwesti związanych z moją pracą, dodała odwagi i pewności siebie, a przede wszystkim zmotywowała do działania, za co bardzo dziękuję autorce.

• 2017
  • Praca