Z Beresteczka do Londynu

Wydawnictwo: Firmamento
historyczna
anigra

„To nie była emigracja z wyboru. To był przymus. Naprędce pakowane rzeczy. Bliscy pozostawieni bez pożegnania. Nadzieja, że uda im się i że schronią się gdzieś przed wywozem na Sybir. Każdemu, kto czas znaczony szlakiem generała Andersa miał wpisany w życiorys, zakazano wstępu do Polski. Tysiące Polaków znalazło więc drugi dom w Wielkiej Brytanii. Ubóstwo, nieobce żadnemu narodowi po wichurze wojennej, zjednoczyło Polaków i Anglików. Arystokracja, ludzie sztuki i kultury, zwykli robotnicy – wszyscy zgodnie stanęli do odbudowy nowego państwa” – tak zaczyna się historia życia przedstawiciela emigracji lat czterdziestych, Władysława Mleczko.

źródło opisu: http://jaknapisacksiazke.pl/produkt/z-beresteczka-do-londynu/

źródło okładki: http://jaknapisacksiazke.pl/produkt/z-beresteczka-do-londynu/