Bajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera

Okładka książki Bajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera Błażej Kuszelski, Juliusz Słowacki, Jan Marcin Szancer (ilustrator), Zofia Szancerowa
Okładka książki Bajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera
Błażej KuszelskiJuliusz Słowacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza G&P bajki
bajki
Oficyna Wydawnicza G&P
2016-01-01
2016-01-01

Kupiłam tą książkę dla wnucząt, bo kto nie pokocha bohaterów tych bajek! Ale jakie było moje zdziwienie, gdy znalazłam niezbornie przerobione przekłady, które czasem są kompletnie niezrozumiałe dla dzieci (małych przecież) i zmuszona byłam opuszczać całe zdania. Nie bez kozery wszyscy, którzy wypowiadają opinię o tej książce skupiają się na ilustracjach bo tylko one zasługują tu na uwagę. Nie daję oceny, ponieważ dotyczyłaby tylko szaty graficznej.

Wybitne ilustracje znanych baśni.

Wybitne ilustracje znanych baśni.

Baśnie, bajki uwielbiam. Kocham literaturę dla dzieci i młodzieży. W powyższej książce mamy kilka klasycznych baśni, doskonale wszystkim znanych: Ali Babę, Jasia i Małgosię, Kopciuszka, Kota w butach i Mickiewiczowskiego Janka, co psom szył buty. Kupiłam tę niewielką książeczkę, bo jej największym atutem są ilustracje Jana Marcina Szancera, a to był przecudowny grafik, którego intensywną miłością darzę od dzieciństwa. Jego ilustracje pożerałam wzrokiem, usiłując dotrzeć do tego magicznego świata zawartego gdzieś "out there". W świecie ilustracji baśniowej były dla mnie południkiem Greenwich, istotą wyobraźni baśniowej, stanowiły 100% baśni w baśni. I to się nie zmieniło! 🥰 Kontynuuję zbieranie książek z jego grafiką. 😍

Przeczytałam w ramach wyzwania LC. Marcina Szancera nie trzeba przedstawiać! Jego rysunki są przepiękne. Miał tak charakterystyczną "kreskę", że wątpię, by kiedykolwiek ktoś lepiej ilustrował - zwłaszcza książki dla dzieci. Mam ogromny sentyment do szancerowych ilustracji - jako mała dziewczynka potrafiłam się długo wpatrywać w każdy narysowany szczegół. Teraz, już jako dorosła osoba, kolekcjonuję książki z Szancera ilustracjami i na nowo odkrywam w sobie dziecko a także miłość do rysunku.

• Pomysły na prezenty
  • Bajki, baśnie, legendy