Toruń miastem pokoju. II pokój toruński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
9788380195592
historia
K_Schmidt

W niniejszym tomie zebrano artykuły znawców historii XV w., monarchii jagiellońskiej, państwa krzyżackiego i dziejów Torunia w okresie średniowiecza i w czasach nowożytnych. Skupiają się one na wydarzeniach związanych z II pokojem toruńskim, kończącym wojnę trzynastoletnią. Miał on wielkie znaczenie dla Torunia, Prus i Królestwa Polskiego. Publikacja ta nie tylko podsumowuje dotychczasową wiedzę, ale również przynosi wiele nowych ustaleń dotyczących wydarzeń 1466 r. W tomie pojawia się również refleksja na temat różnych dyskusji prowadzonych w sposób pokojowy w średniowiecznym i nowożytnym Toruniu, a także artystycznego upamiętnienia II pokoju toruńskiego w XIX w. obrazem Mariana Jaroczyńskiego.

źródło opisu: http://www.marszalek.com.pl

źródło okładki: http://www.marszalek.com.pl