Mordowanie na ekranie

Wydawnictwo: C.H. Beck
Baphomet

Znany polski adwokat - Jacek Dubois - analizuje słynne, zarówno polskie jak i zagraniczne filmy sądowe pod kątem prawnym. Pod lupę trafiły między innymi: Lęk pierwotny, Dwunastu gniewnych ludzi, Adwokat diabła, Anatomia morderstwa czy Zabić drozda. "Mordowanie na ekranie" to nie tylko przegląd rozpraw znanych ze srebrnego ekranu. To intrygujący, zakulisowy opis pracy sądowniczej, wreszcie...

"Mordowanie na ekranie" to nie tylko przegląd rozpraw znanych ze srebrnego ekranu. To intrygujący, zakulisowy opis pracy sądowniczej, wreszcie rozprawa o etyce i moralności.

źródło opisu: własne

źródło okładki: dobre-ksiazki

eltoronegro | 2017-04-13

Gorąco polecam wszystkim interesującym się prawem, myślącym o karierze w zawodach prawniczych. Książka napisana lekkim językiem, z humorem, z nawiązaniami do odpowiednich przepisów kk i kpk. Ciekawie zarysowane (szkoda, że tylko zarysowane, ale to raczej nie książka na rozwijanie tej kwestii) kulisy pracy adwokata w sprawach karnych. Miejscami autor się powtarza, ale to pewnie dla podkreślenia wagi pewnych spraw. Po przeczytaniu tej książki chętnie poszukam czegoś w zbliżonej tematyce oraz pozycji, o których autor wspominał w swoim tekście.

agrafka | 2016-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 grudnia 2016

Całkiem przyjemnie się czytało jak na brak fabuły. Autorowi mogę podziękować za uzmysłowienie jednej, waznej rzeczy, NIGDY nie zrobię aplikacji adwokackiej i nie będę bronić winnych, zostanę przy łagodniejszych sprawach:)

Baphomet | 2016-12-05
zatia | 2017-08-15