7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło okładki: google

Dominika Rygiel | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Hu hu ha, hu hu, nasza zima zła! A tej, jak na złość dzieciom (no dobra, dorośli w sumie też marzą o białym Bożym Narodzeniu) – brakuje! Choć, po dłuższym zastanowieniu się należy przyznać, że nie do końca to prawda. Wprawdzie Pani Zima zdaje się być na nas obrażona i za oknem śniegu jak na lekarstwo (by nie napisać, że brak), to w literaturze dziecięcej o nią nie trudno. Tradycyjne bajki i baśnie czerpały z niej garściami, o Dziewczynce z zapałkami czy Królowej Śniegu słyszało przecież każde dziecko. Zima inspirowała i inspiruje nadal a współcześni wydawcy oraz pisarze z chęcią biorą ją sobie za temat przewodni swoich publikacji. Weźmy więc pod lupę książeczkę z wierszykami Biała zima. Choć tytuł mroźny, okładka otula nas puchową kołderką, zapraszając dzieci i dorosłych do wspólnej lektury.

Biała zima to czwarta książeczka autorstwa Opolanki, Aldony Pydych – nauczyciela wychowania przedszkolnego z wieloletnim stażem, laureatki II nagrody w międzynarodowym konkursie Tak cię...

Na półkach