Dziewięć kobiet, jedna sukienka

Tłumaczenie: Agata Ostrowska
Wydawnictwo: Czarna Owca
Nine Women, One Dress
venicet5

Urocza historia pewnej sukienki, która niespodziewanie odmieniła życie kilku obcych sobie kobiet. Wyśniona sukienka połączy ścieżki całego zastępu barwnych postaci, od modelki z amerykańskiego Południa, przez hollywoodzką diwę debiutującą na Broadwayu, po bezrobotną absolwentkę, prowadzącą wyśnione życie w mediach społecznościowych. Choć kolejne bohaterki noszą ją często tylko przez chwilę,...

Choć kolejne bohaterki noszą ją często tylko przez chwilę, niepostrzeżenie odmienia życie każdej z nich.
Jane L. Rosen jest pisarką, scenarzystką i dziennikarką - współpracuje z portalem Huffington Post. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i trzema córkami. W swojej twórczości inspiruje się miastem, w którym żyje, i ludźmi, którzy ją otaczają. Napisała i samodzielnie wydała powieść dla młodzieży The Thread. Pracowała też w filmie i telewizji oraz zajmowała się organizacją eventów. Jest współzałożycielką It's All Gravy - internetowego sklepu z prezentami.

źródło opisu: wydawnictwo Czarna Owca

źródło okładki: wydawnictwo Czarna Owca

eduko7 | 2017-07-02
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Mała, czarna i ma moc... Niech Was nie zwiodą pozory, to nie kawa, to sukienka, która zmienia życie nie tylko dziewięciu kobiet, ale też otaczających je osób. Każda historia po rozwinięciu moglaby stanowić temat na książkę. Niektóe się uzupełniają. Wszystkie mają dobre zakończenie. Czegóż chcieć więcej? Może właśnie takiej małej, czarnej...

księgozbiór | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Każda kobieta niezależnie od wieku wygląda w niej rewelacyjnie. Ta jedna (słownie jedna, pod koniec książki mocno już zresztą nadwyrężona), idealnie skrojona sukienka otwiera drzwi, pomaga zrealizować marzenia, zmusza do myślenia, przechodzi z rąk do rąk by wypełnić swoją misję. Pojawia się zawsze w przełomowych momentach życia naszych bohaterek i pomaga odmienić ich losy. To właśnie dzięki niej wszystkie historie łączą się w jedną całość.
Całość recenzji znajdziecie na

Karpik_16 | 2017-04-10
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Pamiętacie film „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”? Ciepła opowieść o przyjaźni, miłości i dżinsach. Kiedy usłyszałam o książce „Dziewięć kobiet, jedna sukienka” nie dało się uniknąć skojarzeń z wyżej wymienionym filmem, więc z ogromnym zapałem sięgnęłam po lekturę i się nie zawiodłam, choć film i książkę łączy głównie motyw garderobiany ;).
„Dziewięć kobiet, jedna sukienka” to historia sukienki, zdecydowanie większej ilości kobiet niż dziewięciu i jeszcze kilku mężczyzn na dokładkę. Mamy tu kilku Kopciuszków, kilku Książąt, kilka Dobrych Wróżek tudzież Wróżków (wiem, nie ma takiego słowa, ale jak nazwać Dobrą Wróżkę płci męskiej?) no i oczywiście znajdzie się kilka Złych Macoch, bo bez tego nie ma porządnej bajki. A wszystko to w scenerii Nowego Yorku.
Całąrecenzję znajdziecie na

redgirl_books | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

''Przez siedemdziesiąt lat robiłem damskie sukienki, a to oznacza, że przez te siedem i pół dekady uszczęśliwiałem ludzi. To dzięki mnie dorosłe kobiety okręcały się przed lustrem jak małe dziewczynki, a młode dziewczyny po raz pierwszy widziały odbicie kobiety. To dzięki mnie mężczyźni obracali za nimi głowy - i młodzieńcy, i starcy. Bo odpowiednia sukienka potrafi tego dokonać. Sprawia, że zwykła kobieta czuje się niezwykła. A wszystkie kobiety, łącznie z moją Mathildą, są naprawdę niezwykłe. Tyle że, nieczęsto mają okazję, by przywiązać się wstążką i zaprezentować światu.''

Nie od dziś wiadomo, że mała czarna, to konieczny must have w szafie każdej kobiety. Jest uniwersalna i zawsze będzie na czasie bez względu na zmieniającą się modę. Co czarna tytułowa sukienka ma takiego w sobie, że zmienia zycie przypadkowych kobiet?

Zacznijmy może od twórcy tej niesamowitej sukienki!
Morris Siegel, to projektant wykrojów. Pracuje u swojego wieloletniego przyjaciela Maksa Hammera. Już od...

Alex | 2017-03-22
Przeczytana: 21 marca 2017

Jeden ciuch, idealny dla prawie każdej kobiety? Czegoś takiego nie ma, chyba, że jest to mała czarna sukienka. To ona jest w stanie uratować kobietę kiedy okazuje się, iż pomimo niedomykającej się szafy nie ma się w co ubrać. Sprawdza się na wielkiej gali i na bardzo kameralnym przyjęciu, pozwala czasem chociaż na chwilę poczuć się kimś innym i bywa odrobiną luksusu. Niekiedy też daje nadzieję, dla kilku osób staje się punktem zwrotnym w ich życiu. Dobra wróżka dobra jest dla Kopciuszka, a współcześnie wystarczy ona - czarna sukienka, nic więcej i nic mniej.

Chwila kiedy były facet dowiaduje się kogo stracił jest bezcenna i Natalie marzy by Flip znalazł się właśnie w takiej sytuacji. Niestety jak na razie dziewczyna widzi to jedynie w swoich marzeniach. Ale i do niej uśmiecha się los gdy pomaga pewnemu gwiazdorowi, a czarna sukienka, ekskluzywnego projektanta, świetnie nadaje się by w jego towarzystwie pojawić się na premierze filmowej. Felicia od dobrych kilkunastu lat żyła...

Emilia Mówińska | 2018-03-02
Na półkach: 2018, Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2018

Nie przeczę, miło było wracać z pracy z myślą, że za chwilę zaszyję się w piżamie z tą książką pod kołderką i wszystkie zmartwienia dnia codziennego magicznie odpłyną. Bo to taka pozytywna, lekka lektura.

Spośród dziewięciu historii miłosnych, były oczywiście takie, które polubiłam mniej i bardziej. Autorka płynnie przechodziła z rozdziału na rozdział, splatając je motywem kultowej, okładkowej "małej czarnej". Znajdziemy tu bohaterów takich jak Felicia i Arthur - pielęgnujących platoniczne uczucie sekretarkę i szefa w średnim wieku, czy Jeremyego i Natalie - zakochanego na zabój aktora Hollywood, o którym Ona myśli, że jest gejem. Bajka, no 😉

Obawiam się, że "Dziewięć kobiet, jedna sukienka", to książka, która "łatwo wchodzi" i tak samo łatwo się o niej zapomina... Zobaczymy po czasie. Od razu zaznaczam też, że nie polecam jej osobom, które oczekują od książki czegoś głębokiego. To było trochę jak bajki o księżniczkach z dzieciństwa, tylko dla już dorosłych dziewczynek. Ale miło...

Badylarka | 2018-05-05

Jakie cuda potrafi uczynić mała czarna sukienka, wie każda kobieta. Wie również Jane L. Rosen i napisała o tym książkę pt. "Dziewięć kobiet, jedna sukienka".

Historię kilku kobiet i mężczyzn, którzy stają na ich drogach łączy jeden model sukienki, która została wypromowana jako hit sezonu, choć jej krój i czarny kolor sprawia, że jest ponadczasowym ubiorem dla eleganckiej kobiety. Każda, która ją założy zyskuje na uroku i pewności siebie. I nie jest ważne, czy tą kobietą jest młodziutka modelka z Alabamy, hollywoodzka diwa, nowojorska ekspedientka, 50-letnia asystentka w korporacji, młoda muzułmanka z Paryża, porzucona pani detektyw czy bezrobotna absolwentka prywatnej szkoły wiodąca drugie życie na portalach społecznościowych. A bohaterek jest więcej.

Ukazując przeplatające się ze sobą historie kolejnych kobiet opowiedziane przez nie lub ich znajomych, autorka przedstawiła różne życiowe zmagania: bycie szarą korporacyjną myszką, zdrady w związkach, porzucenie matki z dziećmi,...

Monique | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

Niezwykle urocza i przyjemna książka, która przyciągnęła moją uwagę piękną okładką. Opowiada historię małej czarnej sukienki, która zmieniła życia wielu ludzi. Podobało mi się jak losy tych wszystkich ludzi się ze sobą splatały i tworzyły jedną całość spotykając się w jednym czarnym punkcie. W jednym miejscu tylko czuję niedosyt - liczyłam no to, że historia dwóch muzułmanek bardziej się wyjaśni, że coś w ich życiu jeszcze się wydarzy, jakaś zmiana na lepsze. Ale poza tym wszystko było super :)

Kwiatusznik | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Poznajemy losy dziewięciu bohaterek, których życie zostaje odmienione dzięki ponadczasowej "małej czarnej". Przepiękna, wyjątkowa okładka. Lektura urocza i błyskotliwa. Idealna na popołudniowe wieczory. Gorąco polecam! :)

"Piękne sukienki, w przeciwieństwie do mnie, się nie starzeją. Są ponadczasowe, nic ich nie ogranicza. Piękna sukienka w sobie coś z magii, a jej twórca ma wielkie szczęście być tym magikiem."

Paula Filkiewicz | 2017-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2017

Książkę kupiłam ze względu na okładkę, która jest niezwykle urocza. Zawartość natomiast okazała się łatwa lekka i przyjemna.