Versìâ podìj / Wersja wydarzeń.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
poezja
ukraiński

Tom zawiera 101 wierszy poetki w oryginale i przekładzie ukraińskim, posłowie tłumacza, komentarze, a także bibliografię ukraińskich przekładów wierszy W. Szymborskiej oraz ukraińskich publikacji poświęconych poetce. Autorem przekładu jest Andrij Saweneć współpracownik Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów. Dodatkowym walorem tomu jest staranne opracowanie edytorskie i graficzne.

radek87pl | 2015-09-25
zofrey | 2015-03-18