Pan Dick, czyli dziesiąta książka

2005-01-01
9788373197169
Grażyna Majcher
kryminał

Jeżeli ktoś nie zna powieści Dickensa (tak jak ja) może się trochę pogubić. Nawiązania i cytaty, pojawiają się na co drugiej stronie. Ale przecież jest to książka o książce Dickensa więc nie powinno to dziwić. Jednak dla mnie lekko irytujące. Całą książkę czyta się szybko ze względu na wątek sensacyjny. Na początku trudno dociec kto jest narratorem i o kim jest mowa, dopiero po 34-40 stronach można "złapać" rytm. Najbardziej rozczarowało mnie zakończenie. Książkę polecam tylko wielbicielom Dickensa lub tym którzy nie mają nic lepszego do czytania.

książka tylko dla wielbicieli Dickensa, gdyż co parę stron są cytaty z jego książek, dla mnie bardzo nudna. cieszyłam się, gdy wreszcie dobrnęłam do ostatniej strony

• Domowa biblioteczka
  • Literatura francuska
  • Książki o książkach, bibliotekach, pisarzach, o pisaniu, czytaniu
  • Dickensofile
  • Książki o książkach