ellatiene

"Ujawniony stosunkowo niedawno Dziennik generała Sokratesa Starynkiewicza, jednego z najbardziej zasłużonych prezydentów jakich miała Warszawa, jest bez wątpienia źródłem o znaczeniu pierwszorzędnym. Nieznany wcześniej badaczom losów generała, wzbogaca zasadniczo ubogi i jednostronny dotąd materiał biograficzny, oparty głównie na informacjach prasowych i opracowaniach poświęconych gospodarce miejskiej, ukazujących postać Starynkiewicza niemal wyłącznie w kontekście urzędowym. Ten wysoki rangą wojskowy i urzędnik, wyznaczający w ciągu długich lat służby sprawom prywatnym skromny margines, daje się bowiem w swoim dzienniku poznać także jako człowiek o różnorodnych zainteresowaniach, wrażliwy na świat, umiejący współczuć i bezinteresownie spieszyć z pomocą innym".

źródło opisu: fragment noty od wydawcy

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl

piero | 2017-12-08