Bestia

Cykl: Bestia (tom 1)
Wydawnictwo: Videograf
LubimyCzytać

Mieszkańcy Szczecinka zastygli w śmiertelnym przerażeniu. Dwie brutalnie zamordowane dziewczyny, dwoje porwanych dzieci i oskórowany mężczyzna - to bilans kilku tygodni. Gdy emerytowany komisarz policji starał się uciec przed zmorami przeszłości, to miejsce wydawało mu się sielską przystanią. Tymczasem staje on przed podwójnym wyzwaniem. Musi włączyć się w poszukiwania psychopatycznego mordercy, a także po raz drugi zmierzyć się z niejakim Łezką, szefem szczecińskiej mafii, który przed laty wydał wyrok na jego córeczkę. Nie wie jednak, że w ukryciu czyha jeszcze jeden przeciwnik, inteligentny i bardziej niebezpieczny, którego dziedzictwo zła sięga lat wojny…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

wiejskifilozof | 2017-12-01

Wystraszyłem się,a co ? Nawet,ja taki doświadczony czytelnik kryminałów.
Wiem,że mogę być nie źle.Zaskoczony,choćby.Okrutnym mordem pod kościołem.
Rozmus,to dla mnie jeden z mistrzów.
Takiej,literatury wali mocno.Między nerki,oczy i uszy.
Opisuję,doskonale te miasto.
Gangi,mordy,policja.
Tajemnica z czasów wojny.
Oby,więcej takich książek.W moim życiu.

Tomek | 2018-03-02

NO,NO...życzyłbym sobie więcej takich debiutów.
Kolejny z młodych,gniewnych ostro atakuje rynek pisarski.
Bardzo dobry thriller,mocny,przerażający,to jedna z tych książek której nie chce się odłożyć chcąc jak najszybciej się dowiedzieć co dalej?..
W opiniach pojawiają się uwagi że za dużo bohaterów,za szybko toczy się akcja,za wiele przekleństw i brutalnych scen.ale to chyba powinien mieć mroczny thriller.Ta książka taka jest,wielkie brawa dla pana Piotra!Czym prędzej zabieram się za część drugą:Przebudzenie.
Polecam miłośnikom mocnych wrażeń!

Aga CM | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014
Nina | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Mam wrażenie, że autor trochę przedobrzył.Za dużo wątków, za dużo okrucieństwa, za dużo aktorów na tej scenie. Nie zmienia to faktu, że czyta się to świetnie, że ciężko się oderwać. Ale też zbyt często wzdragałam się z obrzydzeniem i zastanawiałam - skąd te pomysły, skąd taka skala okrucieństwa, skąd autorowi takie pomysły przyszły do głowy? Jaką trzeba mieć zjechaną psychikę, żeby coś takiego napisać, jaką trzeba mieć zjechaną psychikę, żeby to czytać :) Cóż... ja przeczytałam i pewnie sięgnę po kolejną część, jak już ochłonę.

Wkp | 2016-12-21

PIĘKNA BESTIA?

Piotr Rozmus zadebiutował zaledwie przed dwoma laty, a już zdobył sobie niemałe grono miłośników jego twórczości i uznanie ze strony czytelników. Głównie za sprawą znakomitego „Kompleksu Boga”, ale nie tylko. Zarówno debiutancka „Bestia” jak również jej wydana właśnie kontynuacja, „Przebudzenie”, zostały bardzo ciepło przyjęte. Teraz ci, którzy nie mieli jeszcze okazji czytać pierwszej powieści autora, dostają szansę w postaci jej wznowienia. Czy warto? Absolutnie tak, jeśli lubicie mroczne thrillery.

Dla Roberta to miał być koniec. Spokój. Wcześniejsza emerytura, przeprowadzka, nowy dom, bliskość rodziny… Niestety Szczecinek, choć nic na to nie wskazywało, staje się tłem dla makabrycznych zdarzeń. Brutalne morderstwo kobiety, połączone z gwałtem i okaleczeniem, rozpoczyna serię zbrodni, której wkrótce pada kolejna dziewczyna. Znika także dwójka dzieci, a na domiar złego znaleziony zostaje odarty ze skóry mężczyzna. Jak się można łatwo domyślić, w śledztwo angażuje...

emindflow | 2014-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Doskonały debiut polskiego autora.
Książka z pewnością znalazłaby się na półce pt. Sensacja, ale mamy w niej zarówno elementy kryminału, trochę horroru, ale też sporo obserwacji obyczajowych, a nawet odrobinkę romansu. Dwa główne wątki to poszukiwania sprawcy odrażających zbrodni dokonanych na młodych kobietach w Szczecinku oraz zemsta byłego szefa mafii szczecińskiej po wypuszczeniu go z więzienia po 13-letniej odsiadce. Oba te niezwiązane ze sobą wątki łączy postać emerytowanego komisarza policji Roberta Donovana.
Bardzo mocną stroną tej powieści jest język, jakim została napisana oraz swoboda, z jaką autor się nim posługuje.
Efekt jest taki, że od książki trudno się oderwać. Dawno już mi się nie zdarzyło zarwać nocy, żeby dokończyć lekturę, a tak było w przypadku tej książki.
Z uwagą będę śledził dalsze poczynania Piotra Rozmusa, bo w swoim debiucie pokazał niesamowity potencjał, jaki w nim drzemie i udowodnił, że polscy autorzy też potrafią pisać świetne powieści...

joaśka | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Całkiem przyzwoity debiut. Czyta się łatwo i człowiek ma trudności, aby lekturę przerwać, a to jest już dobry sygnał. Autor ma dar do plastycznego przedstawiania fabuły przez co nie trzeba nawet specjalnie uruchamiać wyobraźni. Irytował mnie nieco wątek diaboliczny i pewnie wolałabym, aby akcja zasadzała się na czymś innym, ale to już kwestia gustu.

erloor | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Jeżeli lubicie Lisę Gardner, Alex Kavę i innych pisarzy, u których ni wszystko kończy się dobrze, a postacie nie są tylko 'czarne' lub 'białe' to jest to książka dla Was.
Jest tutaj to, co 'tygrysy' lubią najbardziej: strzelaniny, gonitwy, ucieczki, mroczne rytuały i ciągłe zwroty akcji - cóż więcej chcieć ;-)
Wulgaryzmów za wiele nie ma, tak w sam raz, w końcu policjanci, a już na pewno bandyci, o sługach złego nie wspominając, muszą sobie od czasu do czasu podku.....ć, czyż nie?
No raczej :-)

Roman Dłużniewski | 2017-01-16

Jednak trochę mieszane uczucia. Może miałem lekki przesyt tego typu książek. Czytając, zastanawiałem się z jakimi jeszcze makabrycznymi zbrodniami nie miałem do czynienia. Chyba wszystko już było. Co najwyżej niektórzy autorzy ekstremalnie podkręcają makabrę, żeby było jeszcze ostrzej. Policjant-emeryt, koszmarne zbrodnie, II wojna. Autor ma niewątpliwy talent do opisów, ale czy to wystarcza..?

KrzysiekK | 2018-03-23
Przeczytana: 23 marca 2018

Naprawdę świetny debiut - od razu od wysokiego C. Wielowątkowy dreszczowiec, momentami dość makabryczny i okrutny, ale dla równowagi jest też ckliwy wątek miłosny. Książka naprawdę trzyma w napięciu, choć to pierwsza książka tego autora to od razu wyczuwa się doświadczenie i kunszt warsztatu literackiego autora, który odpowiednio dozuje napięcie, nie pozwalając mu ani na chwilę opaść. Bardzo interesujący jest też opis samego Szczecinka oraz Szczecina, dość dobrze znam obie miejscowości, ale w przypadku Szczecinka mam motywację, aby w okresie letnim trochę samemu pokręcić się po opisywanych miejscach.
Polecam wszystkim, ale osobom o słabszych nerwach zalecam przebywanie w czasie czytania w towarzystwie drugiej połówki :-)