Arcymag, część 2

Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-60505-98-4

ARCYNOWINA! To polski debiut rosyjskiego fantasty. ARCYPRAWDA NR 1. Nic tak nie ożywia jak zmartwychwstanie. ARCYPRAWDA NR 2. Kiedyś to były czasy...W Sumerze nasz arcymag odstresowywał się zrzucając niewolników z okien pałacu i podziwiając leżące pod murami placki. Czytajcie Księgę! Tylko ona wyjawi tajemnice maga z Sumeru, który pogrzebał się pięć tysięcy lat temu, a zmartwychwstał we...

ARCYNOWINA! To polski debiut rosyjskiego fantasty.
ARCYPRAWDA NR 1. Nic tak nie ożywia jak zmartwychwstanie.
Czytajcie Księgę!
Tylko ona wyjawi tajemnice maga z Sumeru, który pogrzebał się pięć tysięcy lat temu, a zmartwychwstał we współczesnym San Francisco. Chodzą słuchy, że duszę sprzedał i z Babilonu wiać musiał. Tylko z Księgi dowiecie się, czego u nas szuka!
Niektórzy powiadają, iż ostateczną rozprawę z demonami szykuje, czyli świat będzie zbawiał. Ale czy na pewno, skoro zamieszkał ze skośnooką policjantką, a jego dżinn - liliput i erotoman, buja się po mieście z czterorękim demonem...
Czytajcie.
ARCYWARTO.

wiejskifilozof | 2017-01-03

Kolejny raz udałem się w podróż razem z dżinem,magiem i policjantką.Czyli trójką oryginalnych postaci z tomu numer jeden.Chociaż tu,będzie nieco słabsza ocena,gdyż moim skromnym zdaniem,książka w wielu miejscach
była przegadana.I zabrakło miejsca na dobrą akcję.

Tom drugi,to inny wymiar.Dosłownie,bohaterowie trafiają w miejsce pełne demonów.Fakt,robią wrażenie.Mężczyzna o płonących rękach,czy pająk-wierzchowiec.Pochodzą z prawdziwego koszmaru.

Owszem znalazło się tam,troszkę zabawnych rzeczy.Jak to,że ktoś chciał kupić Van,
I jak to się skończyło,również powrót do współczesnego San Francisco i leczenie (magią pewnego narkomana),jest też na plus.

Sporo,też odnoszeń do Bogów Sumeru,ułatwia poznanie kultury tego kraju.

Jednak brakowało,mi tego zaskoczenia i błyskotliwości co w tomie numer jeden.

Zastanawia mnie finał książki,dla mnie jak nic.Zapowiedź tomu trzeciego.

Krzysztof Baliński | 2012-08-24
Na półkach: Przeczytane, Kcnk
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Kończąc czytać tą książkę miałem żal, że to już koniec. Czy można coś lepszego powiedzieć o dobrej książce?

"Arcymaga" chce się czytać i chciałoby się czytać nawet gdyby tak książka miała nieskończoną ilość tomów, bo jest tak niesamowicie fascynująca. Najzabawniejsze jest to, że koniec tej książki to początek wędrówki przez równoległe wszechświaty i miliony przygód szalonego arcymaga Kreola, dżinna Hubaksisa i jego uczennicy Vanessy. A to co mamy to ledwie początek całej ostro zakręconej imprezy, dodajmy praktycznie wiecznej, niezapomnianej imprezy.
Ale jaki początek?

Dla nas czytelników to jest po prostu niezwykła podróż na kartach książki. Czytając książkę dowiadujemy się, że pochodzący ze starożytnego Sumeru, a więc najstarszej wielkiej cywilizacji, niejaki arcymag Kreol, zrobił nieziemski numer, w najlepsze zmartwychwstał po 5 tysiącach lat. Ale to jeszcze nic, Kreol jest prawdziwym mistrzem, zdołał przy tym przechytrzyć wszystkie demony i inne nieczyste siły.
Ocalił...

Shizumachan | 2013-10-05

Myślałam, że po pierwszej części, ta będzie nieco lepsza. Pomyliłam się i to okropnie. Liczyłam na więcej humoru, więcej rozbudowania, a niestety tego nie było. Mocno naciągana historia, a następnie zakończenie jakby z czterech liter wyjęte, jakby niedokończone, a autor miał na zamiarze jednak kontynuować opowieść. Nic bardziej mylnego, po zakończeniu jest napis "Koniec", a nie "Ciąg dalszy nastąpi...".

Kaga | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Ktoś sobie jaja zrobił? 'Arcynowina'? Chyba.... dobra, mniejsza. Słaby romans z elementem sumeryjskim, coś, co w opisie jawiło się jako szaleńczo-wspaniałe cudo... cóż. Nie wyszło.
Przeczytane, ale więcej po to raczej nie sięgnę. Być może dla kogoś, kto nie zna się na wschodnich autorach - pozycja będzie zadowalająca, mnie jednak rozczarowała. Zdarza się.

Mao | 2016-06-18

Po raz pierwszy spotykam się z tak źle poprowadzoną fabułą. Autor tak zakończył książkę, jakby uzmysłowił sobie, że termin oddania tekstu jest na jutro, a nie ma jeszcze trzech miesięcy czasu. Dosłownie każdy rozwinięty wątek jest pozbawiony sensu. Postacie, na których autor się skupia i poświęca im na tyle długi opis, że wydawać by się mogło, iż ci bohaterowie będą mieć znaczenie dla fabuły - giną w próżni. Nie wiadomo więc, jakie znaczenie ma podróż do Lengu, po co autor opisuje hordy bóstw, aniołów i demonów, których imion czytelnik i tak nie zapamięta, jakie znaczenie ma pojawienie się ojca w domu Vanessy, bitwa ze zbirami w magazynach czy fakt, że domowy demon zostaje zauważony przez ludzi. Poruszony w pierwszej części wątek przewodni, którego finalizacji każdy oczekuje, również znika bez śladu. Samo zakończenie pojawia się nagle, jakby ktoś wyrwał 30 kartek między ostatnią i przedostatnią. Jest więc nielogiczne i bezsensowne. Autor daje podpis, że tom jest zakończeniem...

Hersus | 2013-11-08

Jak już kiedyś wspominałem wszystko, co dobre szybko się kończy i tak jest z książkami. Jeszcze niedawno poznawałem dopiero bohaterów „Arcymaga” Aleksandra Rudazowa, a już muszę się z nimi żegnać. Niestety taka prawda, ponieważ ta krótka seria ma tylko dwa niezbyt opasłe tomy, które czyta się bardzo szybko.

Jak już wspomniałem w poprzedniej recenzji. Książka ta opisuje historię sumeryjskiego arcymaga Kreola, który wraz ze swoim małym pomocnikiem dżinem Hubaksisem zmartwychwstają po pięciu tysiącleciach w naszych czasach. Przypadkiem poznają żądną przygód policjantkę Vanessę, która staje się przewodniczką i opiekunką dość osobliwej pary gości. To tyle mniej więcej ogólnie o historii czas powiedzieć, co nas czeka w drugiej części a tego jest naprawdę sporo.

Na samym początku Kreol wraz z Vanessą zostają ambasadorami Ziemi na bardzo osobliwym przyjęciu w Langu, na którego zostają zaproszeni wszyscy czarodzieje i nie tylko, z najróżniejszych wymiarów. Spotkamy tam diabły, anioły jak...

Klucznik | 2015-12-14
Przeczytana: 2014 rok

Drugi tom świetmej książki. Ten sam cudny humor. Pozostaje jednak niedosyt dalszej historii... Polecam.

gabith | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Świetna. Jedna z najlepszych książek (i to sformułowanie dotyczy zarówno cz. 1. jak i cz. 2. bo to jest JEDNA książka!) fantasy.
Wielka szkoda, że nie ma przekładów dalszych tomów serii, których jest jeszcze osiem (ostatni chyba w trakcie)!
Żal, że wydawnictwo Fabryka Słów traktuje swoich czytelników po macoszemu i robi apetyt na dobrą lekturę, nie mając zamiaru go zaspokoić. Żal też, że naciąga na kupowanie dwóch książek zamiast jednej, no ale to normalna praktyka tego wydawnictwa.

Fajnie się czytało,szybko i lekko.
Idealna do podróży,lub innych miejsc ,gdzie trzeba zabić czas i odciąć się od gadających dookoła ludzi.

To smutne.. kiedy kończąc książkę kończy się również Twoja przygoda ;( Książka WYŚMIENITA !! POLECAM !